Baltimore 911 System sparaliżowany przez hakerów

Computer Security News

Po ostatnich cyberatak w Atlancie Baltimore 911 system został sparaliżowany przez hakerów siedemnaście godzin.

Podczas weekendu cyberprzestępcy zdjął część 911 usług o miasto Baltimore, USA.

Hakerzy zaatakowali określonego serwera i Zamknij system CAD od 8: 30 soboty aż do około 2 am niedziela.

“Baltimore 911 dispatch systemu włamał się przez nieznany aktor lub aktorów w weekend, co skłoniło tymczasowe wyłączenie automatycznej wysyłki i dochodzenie w sprawie naruszenia, Urząd burmistrza Catherine Pugh potwierdził we wtorek.” Baltimore Sun zgłaszane.

“James Bentley, rzecznik Pugh, potwierdził, że hack niedziela rano wpływ funkcji obsługi wiadomości w ramach komputerowej wysyłki, lub CAD, system, ale powiedział, że burmistrz nie inaczej będzie komentarz w tej sprawie wtorek.”

Napastnicy sparaliżowany pogotowie Computer Aided wysyłki (CAD) używany przez operatorów o 911. Według mediów podczas ataku cybernetycznego nie systemy poza jednym serwerem CAD zostały trafione i nie dane było narażone lub kradzieży.

To istotne 911 usług reaguje na wszelkie sygnały alarmowe i bezpośrednie policji, ogień i karetka, miejsca awaryjnego.

Ze względu na atak podczas weekendu operatorów o 911 zostali zmuszeni do wysłania odpowiedzią ręcznie. Innymi słowy, 911 i 311 “zostały tymczasowo przeniesione do trybu ręcznego.”

Atak cyber został uruchomiony, podczas gdy tysiące protestujących uczestniczyli w ogólnopolskiej marsz przeciwko przemocy.

Personel miasta były w stanie “wyizolować i wykonać offline, serwer, w ten sposób złagodzenia zagrożenia” Hack, powiedział oficer szef informacji burmistrza Office technologii informatycznych.

Jak już wspomniano kilka dni temu, sieci Atlanta, USA zostały zakażone wariant ransomware SamSam, który zablokowany kilka systemów wewnętrznych i miasta dane zaszyfrowane.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *