CDOT zamyka komputery ponownie z powodu zakażenia Ransomware

Computer Security News

Colorado Department of Transportation Agencja zamyka 2000 komputery z powodu zakażenia ransomware.

SamSam ransomware hit z komputerów w CDOT po raz drugi w ciągu dwóch tygodni. Niestety drugi atak się stało, podczas gdy agencja uderzył jeszcze odzyskanie swoich systemów od pierwszego.

Po zbadaniu pierwsza fala zakażeń, eksperci ujawnił, że zainfekowane systemy były uruchomione oprogramowanie antywirusowe McAfee i systemu operacyjnego.

“Osiem dni do atak ransomware, urzędników państwowych informacje technologia wykryte bardziej szkodliwe działanie na Colorado Departamentu transportu systemów komputerowych czwartek.” post na stronie internetowej Państwa 9news.com.

“Rzeczniczka urzędu gubernatora technologii informatycznych mówi, to jest odmianą samego szkodnika, który uderzył komputery ostatnio tydzień, kiedy przestępcy zażądał płatności Bitcoin w zamian za uwolnienie oprogramowania.”

Według naukowców około 20% komputerów, które zostały zainfekowane przez pierwsze ataki złośliwego oprogramowania zostały przywrócone podczas zmiany oryginalnego ransomware Samsam hit CDOT po raz drugi. Teraz wszystkie zainfekowane systemy zostały sparaliżowane po raz kolejny.

“Wariant SamSam ransomware tylko wciąż się zmienia. Narzędzia, które mamy w miejscu nie działa. To przed narzędziami.” Brandi Simmons, rzeczniczka stan ‘s biuro informatyki, Denver Post stwierdza.

Atak ransomware zmuszony pracownicy CDOT, aby zatrzymać przy użyciu swoich komputerów i danych wejściowych przy użyciu pióra i papieru.

Rzeczniczka CDOT Amy Ford powiedział, że atak ransomware nie wpływa na wszelkie projekty budowlane, znaki, tablice o zmiennej treści lub “operacje krytyczne ruch”.

Colorado National Guard i FBI pracują na przywrócenie normalnego działania.

“Pracowników zostały zamówione aby wyłączyć ich komputerów, dopóki nie znaleziono źródła problemu. Sieć została odłączona od Internetu teraz, i wielu pracowników pracuje w systemie pióro i papier.” Strona internetowa odczytuje.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *