Cryptocurrency Miners zachować uruchomiony po zamknięciu przeglądarki

Computer Security News

Cryptocurrency miners ukryte w stronach internetowych zachować uruchomiony w tle, nawet po zamknięciu okna przeglądarki.

Administratorzy sieci web i hakerami obserwujemy kilka JavaScript oparty cryptocurrency miners ze względu na szybki wzrost cen kryptowaluta. Skrypty wykorzystanie mocy procesora komputera ich gościem do kopalni Bitcoin lub innych kryptowaluty.

Według ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa istnieją strony internetowe, które umożliwia proste techniki zachować ich kryptowaluta górnictwo JavaScript na radar i potajemnie działa w tle, nawet wtedy, gdy przeglądarka jest zamknięta.

Najczęściej skrypty są używane jako model zarabiania alternatywnych do banera reklamy. Są one zdolne do górnictwa kryptowaluty, tak długo, jak długo Goście są na ich stronie internetowej i luźne dostęp do procesora komputera i powiązane zasoby, gdy okno jest zamknięte.

Technika ta wykorzystuje ukryte pop-under okno przeglądarki jest otwarte przez okno wyszukiwania, pasuje do tyłu zadanie i chowa się za zegar na komputerze z systemem Windows firmy Microsoft. Ukryte okno jest używane do uruchomienia kodu crypto Górnik zużywa cykle procesora i zasilania z komputera odwiedzającego, aż nie będzie zauważyć okna i zamknij go.

“Sztuką jest to, że chociaż okna przeglądarki widoczne są zamknięte, jest ukryty jeden, który pozostaje otwarty. Wynika to z pop-under który jest dopasowywany do dopasowanie w pasku zadań i chowa się za zegarem.” odczytuje w blogu zabezpieczeń.

“Współrzędne ukryte okna zależy od rozdzielczości ekranu każdego użytkownika, ale przestrzegać tej reguły:

  • Pozycji poziomej = (bieżącego ekranu x rozdzielczość) – 100
  • Pozycji pionowej = (bieżącej rozdzielczości ekranu y) – 40

Jeśli kompozycję systemu Windows pozwala na przezroczystości paska zadań, możesz można złapać spojrzenie o oknie nieuczciwych. W przeciwnym razie aby odsłonić to można po prostu zmienić rozmiar paska zadań i magicznie wyskoczy to back up”

Ta technika jest prosty i wydajny, trudno być zidentyfikowane i ominąć najbardziej blokery reklam. Zdaniem ekspertów cryptocurrency miners uruchomić silnik crypto górnictwo, obsługiwana przez serwery sieci Web Amazon.

“Tego typu pop-under ma na celu ominięcie adblockers i jest o wiele trudniejsze do zidentyfikowania ze względu na to, jak sprytnie ukrywa sam. Zamknięcie przeglądarki przy użyciu “X” jest już wystarczająca.” post w dalszym ciągu.

“Bardziej techniczne użytkowników będzie chcesz uruchomić Menedżera zadań, aby zapewnić nie pozostałość uruchomionych procesów przeglądarki i zakończyć je. Alternatywnie, pasku zadań nadal pokaże ikonę przeglądarki z podświetlaniem nieznaczne, wskazując, że jest nadal uruchomiona.”

Pozostać na radar, kod cryptocurrency miners działa w przeglądarce ukryte utrzymuje próg użycia procesora na średni poziom.

Skrypty działają na Najnowsza wersja od Google Chrom tkanina przeglądarka uruchomiona na najnowsze wersje systemu Windows 7 i 10 systemu Windows firmy Microsoft.

Użytkownicy komputerów można zauważyć Górnik windows szuka każdej przeglądarki windows na pasku zadań lub uruchamiając Menedżera zadań na komputerze aby upewnić się, że istnieje nie uruchomionych procesów przeglądarki, które zużywają zasoby procesora.

Rozszerzenia przeglądarki sieci web nr monety można automatycznie blokować cryptocurrency miners w przeglądarce, jednak nie monet nie obsługuje programu Internet Explorer, Microsoft Edge i Apple Safari jeszcze.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *