Cyberprzestępcy posiekany Atlas Quantum Cryptocurrency Platform

Computer Security News

Kryptowaluta platformy Atlas Quantum włamał się przez cyberprzestępców w ostatnią niedzielę. Naruszenie zabezpieczeń wpływa ponad 260k użytkowników.

Hakerzy udało się ukraść nazwy klienta, numery telefonów i adresy e-mail, a także sald kont klientów.

Atlas Quantum Cryptocurrency Platform ma ponad 240 000 użytkowników i zarządza ponad 30 milionów dolarów w aktywach.

Dzięki systemowi automatycznego arbitrażu Atlas Quantum pozwala użytkownikom handlu kryptowaluta w ich kont na innych platformach, aby zmaksymalizować swoje zyski.

Firmy zarejestrowane naruszenia zabezpieczeń w niedzielę i ujawnia go na Facebook.

Według atlasu hakerzy nie kradną środków wszelkie użytkowników, ale udało się zagrozić platformie DB.

“Chcielibyśmy podkreślić, że to nie jest kradzież bitcoinów w areszcie lub naruszeniem naszych kont wymiany. Jednak Nasza baza klientów był narażony,” Marques Rodrigo Chief Executive Officer, stwierdził.

“W czasie incydentu, podjęliśmy natychmiastowe działania w celu ochrony bazy danych i haseł i kluczy prywatnych pozostają zaszyfrowane”.

Atlas Quantum powiedział również, że natychmiast przyjęła niezbędne środki w celu ochrony archiwum.

“W czasie incydentu, podjęliśmy natychmiastowe działania w celu ochrony bazy danych i haseł i kluczy prywatnych pozostają zaszyfrowane” Atlas stwierdził.

Spółka rozpoczęła śledztwo, które jest nadal w toku i tymczasowo wyłączone niektóre funkcje platformy.

“Pewne funkcje platformy zostały tymczasowo wyłączone, jako środek ostrożności, ponieważ musimy zapewnić bezpieczeństwo. Powiadomimy Cię, gdy są one ponownie,” Atlas Quantum powiedział.

Cyber security ekspert Troy Hunt pracy HaveIBeenPwned, poinformował, że już dodał do jego dane naruszenie powiadomień usługi 24% 261 k records.

Użytkownicy Atlas Quantum można teraz sprawdzić, czy ich konta i hasła pojawiły się zagrożona przez usługę HaveIBeenPwned.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *