Donald Trump bany za pomocą Kaspersky produkty w Federalnej Agencji

Computer Security News

Wczoraj prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę, która zakazuje stosowania Kaspersky Lab produktów i usług w Federalnej Agencji.

Krajowa ustawa autoryzacji obrony dla FY2018 (H.R. 2810) skupia się na programy departamentu obrony i Departamentu energii. To upoważnia rekrutację i zatrzymanie premie dla sił zbrojnych i wprowadza zmiany do krajowych programów bezpieczeństwa i spraw zagranicznych.

1634 sekcji ustawy zakazuje stosowania Kaspersky Lab produktów i usług. Zakaz będzie iść w życie z dniem 1 października, w przyszłym roku.

“Nie dział, agencji, organizacji lub innego elementu rządu federalnego mogą korzystać, bezpośrednio lub poprzez pracę z lub w imieniu innego dział, agencji, organizacji lub element rządu federalnego, wszelki sprzęt, oprogramowanie, lub usługi opracowane lub pod warunkiem, w całości lub w części, przez (1) Kaspersky Lab (lub każdy podmiot następca); (2) każdy podmiot, który kontroluje, jest kontrolowana przez lub objęte wspólną kontrolą z Kaspersky Lab; lub (3) każdy podmiot, który Kaspersky Lab posiada udział większościowy, “ Państwa rachunek.

Kampania przeciwko Kaspersky został zainicjowany przez Senator Jeanne Shaheen, który powiedział, “przeciw Kaspersky jest dobrze udokumentowane i głęboko dotyczące. Ustawa ta jest od dawna, i doceniam pilności mój dwupartyjnemu koledzy na Senat Armed Services do usunięcia tego zagrożenia z systemów rządowych.”

Jakiś czas temu, senator Shaheen wysłał list do administracji Trump, pytając, że informacji na Kaspersky Lab być odtajnione “do podniesienia publicznej świadomości w kwestii poważne zagrożenie, że oprogramowanie w Moskwie firma stwarza dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.”

We wrześniu departamencie USA Homeland Security (DHS) nakazał agencje federalne do zaprzestania używania produktów Kaspersky, i wczoraj projekt ustawy wzmocnione tej kolejności. Niemniej jednak rząd nie przedstawił żadnych dowodów krzywdy, a oświadczenia Sen. Shaheen okazują się opierać głównie na doniesienia mediów, powołując się na anonimowe urzędników.

Ostatnie sprawozdanie mediów, które wiąże się z Kaspersky stwierdził, że rosyjskich szpiegów wykorzystał produkty firmy do kradzieży poufnych plików z komputera wykonawcy NSA. Wykonawca został oskarżony i Kaspersky Lab udostępniła jego wersję wydarzeń.

W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii National Cyber Security Center (NCSC) również wydał ostrzeżenie dotyczące wykorzystania produktów Kaspersky przez agencje rządowe. Pomimo faktu, że ban jest mniej wyraźne niż USA, podobny efekt oczekuje.

Kaspersky Lab ma zaprzeczył oskarżeniom wiele razy i ogłosił rozpoczęcie inicjatywy przejrzystości, która obejmuje partnerów dostęp do kodu źródłowego i płacenia znacznie większy błąd listów gończych luk w produktach firmy.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *