Facebook zebrane Android użytkowników połączeń i SMS dane dla lat

Computer Security News

Wkrótce po skandalu z Cambridge Analytica Facebook jest pod ciśnieniem ponownie. Stało się jasne, że sieci społecznej zebranych Android użytkowników połączeń i SMS danych, jeśli nie jawnie zabronione.

Ostatnie wydanie Facebook z Cambridge Analytica wywoływane dyskusji o moc sieci społecznych i możliwości nadużywania ich do kondycjonowania działalności politycznej.

Ze względu na fakt, że sieci społecznościowe mają znaczną ilość informacji, one nie tylko profil użytkowników ale także wpływać na ich wybory. W związku z tym te platformy mogą być niebezpieczne.

Takich przykładów jest najnowsze wiadomości o Android użytkowników na Facebooku. Większość z nich prawdopodobnie mają pojęcia, że po zainstalowaniu aplikacji Facebook Messenger na urządzeniach z Androidem, są duże szanse, że sieci społecznej było zbierania ich metadanych (czas rozpoczęcia dla każdego wywołania, czas trwania i nazwa kontaktu), tym co najmniej kontaktów, SMS danych, ale nie tekst i dane historii połączeń, aż do ubiegłego roku.

Aplikacji Facebook Messenger rejestrowanych danych telefon tylko związane z numery zapisane w książce adresowej telefonu. Jest to dokładnie ten rodzaj danych, które Facebook zbierał.

Zdając sobie sprawę z wyżej wymienionych, kilka miesięcy temu, włoski ekspert Simone Margaritelli napisał blogu na średnich zapraszając użytkownikom odinstalowanie Facebook i Whatsapp z ich urządzeń z systemem Android.

Programista Dylana McKaya znaleźć jakieś dane, w tym Dzienniki połączeń i wiadomości SMS, w archiwum, które on pobrany (jako plik ZIP) z Facebook.

Profesor na Uniwersytecie w Houston Creative Writing Program, Mat Johnson, również tego samego odkrycia niepokojące.

Problem z Cambridge Analytica dał użytkownikom innego punktu widzenia kwestii gromadzenia danych przez Facebook i prawdziwy sposób używają go do.

Facebook rzecznik wyjaśnił, że platforma gromadzi te dane, aby poprawić doświadczenia użytkowników.

“Facebook zaczął jawnie prosząc zgody użytkowników Messenger i Facebook Lite do dostępu SMS i połączeń danych” pomóc przyjaciołom odnaleźć siebie “po jest publicznie wstyd w 2016 nad sposobem go obchodzić”opt-in”dla usług SMS. Ów przekaz wspomniano nic o zachowaniu danych SMS i połączeń, ale zamiast oferowane “OK” przycisk, aby zatwierdzić “utrzymanie wszystkich wiadomości SMS w jednym miejscu.” ”

W oficjalnym bloguFacebooku odmowa zbierać żadnych danych wywołania potajemnie, wskazując, że sieci społecznej ma nigdy skomercjalizowane dane i że użytkownicy mają całkowitą kontrolę nad dane przesłane do platformy.

“Po zalogowaniu się do programu Messenger i Facebook Lite Android, lub Zaloguj się do programu Messenger na urządzeniu z Androidem, są podane opcja stale przesyłania kontaktów, jak również historię połączeń i tekst. “ Facebook blogu państwa.

“Dla Messenger, możesz albo ją włączyć, wybierz opcję ‘Więcej informacji’ lub ‘nie teraz’. Na Facebook Lite są opcje aby go włączyć lub ‘Pomiń’. Jeśli wybrano opcję Włącz tę funkcję, zaczniemy stale rejestrowane te informacje, które można pobrać w każdej chwili za pomocą NarzędziaPobierz swoje informacje.”

Wszystkich użytkowników można sprawdzić dane zebrane przez Facebook zamierzać Facebook Settings→Download kopię Twojego Facebook data→Start Moje archiwum.

Aby uniemożliwić dodanie kontaktów do serwera Facebook, Android użytkownicy mogą wyłączyć funkcję przesyłania w aplikacji Messenger. W ten sposób zostaną usunięte wszystkie wcześniej przesłane kontakty.

Ten problem nie dotyczy użytkowników systemu iOS.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *