Google bany kryptowaluta górnictwa rozszerzeń Chrome

Computer Security News

Kilka dni temu, Google ogłosił, że będzie bronił kryptowaluta górnictwa rozszerzeń z oficjalne Chrome Web Store.

Po stwierdzeniu, że rozszerzenie crypto górnictwo nadużywać zasobów użytkowników bez ich zgody, firma zdecydowała się zbanować wszystkie złośliwe rozszerzenia oficjalne Chrome Web Store.

W większości przypadków skrypty stworzone na potrzeby górnictwa wymagają znaczących mocy procesora do wykonywania ich działalności i może to prowadzić do wydajności systemu poważnie zmniejszone lub zwiększone zużycie energii.

Tego typu zachowanie wyszukiwania jest nazywany cryptojacking w przeglądarce, i jest zatrudniony przez wiele stron internetowych, zazwyczaj z ciężkich wpływ na doświadczenie użytkownika.

“W ciągu ostatnich kilku miesięcy, nastąpił wzrost złośliwego rozszerzenia, które wydają się zapewniać przydatne funkcje na powierzchni, podczas osadzania skryptów wyszukiwania ukrytych kryptowaluta które działają w tle, bez zgody użytkownika,” Rozszerzeń platformy Product Manager, James Wagner, wyjaśnia.

Jak to możliwe, bezpieczeństwo jego użytkowników Google ogłosił, że już nie zaakceptuje kryptowaluta górnictwa rozszerzenia w Chrome Web Store. Poza tym firma planuje usunąć wszystkie takie rozszerzenie jej oficjalnego magazynu do końca czerwca 2018 r.

Rozszerzenie z celów związanych z blockchain, które nie moja kryptowaluta będzie w dalszym ciągu być rozpowszechniane za pośrednictwem sklepu internetowego.

Jakiś czas temu, Google dozwolone deweloperzy przedłożyć dla publikacji rozszerzeń przeznaczony dla górnictwa krypto waluty tak długo, jak aplikacja została zbudowana dla górnictwa tylko i użytkownicy byli poinformowani na to zachowanie.

Niestety problem z rozszerzeniami wyszukiwanie kryptowaluta było, że znaczna część ich (90%) opisywany skrypty górnictwa, które zostały przedłożone do przesłania do Chrome Web Store. Ze względu na ich treść rozszerzeń nie przestrzeganie polityki firmy i zostały odrzucone lub usunięty z oficjalnego sklepu.

“Platforma rozszerzenie zapewnia, że potężne możliwości, które pozwoliły naszej społeczności deweloperów do budowy wibrujący katalog rozszerzeń, które pomagają użytkownikom uzyskać jak najwięcej z Chrome. Niestety, tych samych możliwości przyciągnęły złośliwych programistów, którzy próbują nadużywać platformy kosztem użytkowników,” James Wagner państwa.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *