Google ogłosił nowe narzędzia, aby zwiększyć bezpieczeństwo konta

Computer Security News

Wczoraj, Google wprowadzono kilka nowych narzędzi i mechanizmów ochrony dla zwiększenia bezpieczeństwa konta. Nowe narzędzia może również pomóc użytkownikom odzyskania swojego konta, jeśli zagrożona.

W dzisiejszych czasach hakerzy kompromis wiele kont użytkowników, kradzież swojej nazwy użytkownika i hasła. W ten sposób Google ogłosił nowe narzędzia dla zwiększenia bezpieczeństwa konta.

Ze względu na fakt, że wielu użytkowników nie włączone uwierzytelnianie dwuczynnikowe, Google opracowała dodatkową warstwę zabezpieczeń podczas procesu logowania.

Gdy użytkownicy wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło na stronie logowania, uruchamia ocenę ryzyka i logowanie tylko zakończy się sukcesem, jeśli nie ma nic podejrzanego. Niemniej jednak, z powodu ryzyka, Google radzi użytkownikom Włącz JavaScript.

Ponadto spółka powiedział, że JavaScript jest włączona domyślnie w większości przeglądarek internetowych, jednak 0,1% klientów zostało wyłączone. Gdy JavaScript jest wyłączona, nie można ukończyć oceny ryzyka i uwierzytelnianie nie powiedzie się.

Gdy użytkownicy logują się w narzędzie Sprawdzanie zabezpieczeń, które Google wprowadzone w zeszłym roku, zwiększa bezpieczeństwo swojego konta, oferując niestandardowe wskazówki.

Firma ma zostały stale wzmocnienie narzędzie Sprawdzanie zabezpieczeń i dodane ochrona przed szkodliwych aplikacji mobilnych, w oparciu o zalecenia z Google Play Protect. Teraz narzędzie pozwala także usunąć swoje konto z urządzenia, których już nie korzystasz.

Podczas Google powiadamia użytkowników podczas aplikacji lub stron internetowych stron trzecich otrzymują dostęp do Gmaila i Google dane kontaktów, Google kont będzie również dodać do listy.

Jeśli każdy użytkownik konta zostało naruszone, Google zapewni krok po kroku proces, który pomaga użytkownikom sprawdzić ustawienia zabezpieczeń, ochrony innych kont połączonych z hacked konto, sprawdź działalności finansowej, aby zobaczyć, jeśli zostały połączone konta metody płatności nadużywane i Przejrzyj pliki w Gmailu i Google dysk, aby ustalić, jeśli zostały one dostępne lub nadużywane.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *