Jak usunąć Home.firrectly.top (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Home.firrectly.top. Ten przewodnik usuwania Home.firrectly.top działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Czy ciągle dostanie przekierowany do strony Home.firrectly.top? Nienawidzimy, aby być posłańcy złych wieści, ale wydaje się, że komputer został zainfekowany przez porywacza przeglądarki. Jakie są objawy takiej infekcji złośliwym oprogramowaniem? Podczas przeglądania Internetu, otrzymasz wiadomości na pasku stanu, które mówią: “Oczekiwanie na Home.firrectly.top”, “Podłączanie do Home.firrectly.top”, itp

obojętnie w którą stronę, którą chcesz odwiedzić, będziesz dostać bombardowani z natrętnych reklam, wyskakujących okienek, ekskluzywne oferty specjalne oferty i kupony, jak również fałszywych aktualizacji żądania i innych wątpliwych linki i przekierowania. Zauważysz, że zamienił losowego tekstu hiperłącza. Inne oznaki porwany przeglądarki są nieautoryzowanych instalacji, paski, dodatki i rozszerzenia, wymiana twój homepage i preferowaną wyszukiwarkę na stronie Home.firrectly.top, wraz z innych zmian w ustawieniach przeglądarki.

Najczęstszych sposobów, aby komputer zainfekowany przez porywacza przeglądarki jest przez spam wiadomości e-mail i załączników, jak również pliki wykonywalne w wiadomościach e-mail od nieznanych nadawców, fałszywe aktualizacji żądania, Darmowe pakiety oprogramowania, zainfekowane łącza i reklamy, torrenty i wiele innych. Co można zrobić, aby zapobiec przyszłym infekcjom? Zalecamy, aby zawsze uzyskać aktualizacje oprogramowania z wiarygodnych i oficjalnych źródeł.

Należy unikać pobierania programów i aplikacji od nieznanych i podejrzanych stron internetowych. To jest zawsze najlepiej wybrać zaawansowane Custom/ rodzaj instalacji podczas pobierania zawartości z Internetu, ponieważ jest to jedyny sposób, możesz mieć pełną kontrolę nad tym, co jest rzeczywiście zainstalowane na komputerze. Korzystając z tego trybu w Kreatorze instalacji, można łatwo usunąć zaznaczenie dowolnego programu lub aplikacji, które możesz uznać za zbędne lub nigdy nie przeznaczone do pobrania w pierwszej kolejności.

Przeglądarka porywacze somolotu może nie być równie niebezpieczne, jak inne wirusy, takie jak konie trojańskie, robaki lub szkodnika, ale to nie znaczy, że należy doceniać. Oczywiście nie warto natrętne reklamy jako niebezpieczne, ale kliknięcie na nich, potencjalnie może otworzyć backdoory do zagrożeń, które mogą poważnie uszkodzić komputer. Może to spowodować kradzież danych osobowych, które mogą być współużytkowane przez hakerów z innych stron trzecich. Takie dane mogą być, ale nie jest ograniczone do haseł, IP adresy, logowania poświadczenia, kont bankowych, numery kart kredytowych, a także różnych typów plików, takich jak dokumenty, zdjęcia i pliki wykonywalne.

Można by pomyśleć, że można łatwo uniknąć klikając na takie zainfekowanych pop-upy, ale porywacze mają zdolność do uzyskania i monitorować historię przeglądarki, nawyki i zapytań, który jest co ułatwia generowanie rodzaju ogłoszenie treści, że jesteś najbardziej prawdopodobieństwo kliknięcia. Pomożemy Ci skutecznie usunąć ten złośliwego oprogramowania z komputera. Wystarczy wykonać nasze szczegółowe instrukcje poniżej.

Odinstaluj Home.firrectly.top

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Home.firrectly.top z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *