Jak usunąć ParallaxSearch.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć ParallaxSearch.com. Ten przewodnik usuwania ParallaxSearch.com działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

ParallaxSearch.com wygląda jak regularne dostawcy wyszukiwania na pierwszy rzut oka. Witryna oferuje słowo kluczowe i filtry do zdjęć, filmy i mapy. Niezwykła cecha o stronie jest to, że posiada kilka pól wyszukiwania na górze i na dole strony zamiast jednego pola w środku. Inny niż ów ParallaxSearch.com stronie daje żadnych oznak nic złego. To nie, jak rzeczy są w rzeczywistości. Istnieją zagrożenia bezpieczeństwa wokół witryny.

ParallaxSearch.com jest używany przez przeglądarka porywacze somolotu. Skoro taki program zakrada się do systemu, to sprawi, że Tę stronę swoim stronę główną i domyślnego dostawcy wyszukiwania. Porywacz zmieni swoje wyniki wyszukiwania do obsługiwanych witryn sieci Web. Również generuje wyskakujące reklamy, reklamy różnego rodzaju elementów po okazyjnych cenach. Te witryny mogą zostać uszkodzone i prowadzić do infekcji złośliwym oprogramowaniem. Porywacz będzie również utrzymywać ślad od historii przeglądania i zbierać informacje od naciśnięcia klawiszy. To może zbierać różnego rodzaju danych na Ciebie, jak wyszukiwane hasła, adresu IP, współrzędne geograficzne, dane demograficzne i wpisy do kont osobistych. Ludzi za tajne program będzie sprzedawać Twoich danych bez Twojej wiedzy i zgody.

Wielu użytkowników są zakłopotany jak ParallaxSearch.com dostałem zestaw do swojej strony głównej i domyślnej wyszukiwarki. Jeśli jest to po raz pierwszy napotkał porywacza, może nie wiedzieć, że te programy mogą przenikać przeglądarki i zmienić ustawienia. Może nie wiedzieć, jak są one rozprowadzane zacząć. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że możesz nie zarazić je odwiedzając witrynę sieci Web, które są skojarzone z. Prawda jest taka że tylko zaczną się, za pomocą witryny jako portal do systemu, gdy już zrobili drogę w. Wrogie programy te wykorzystują inne oprogramowanie do udają się do systemu. W większości przypadków wykorzystywane jest freeware.

Porywacz jest połączone z programem freeware, w pliku konfiguracji. Niepotrzebny program będzie oferowana wzdłuż procesu instalacji jako dodatkowe narzędzie, które można zainstalować za darmo z głównego oprogramowania. Musisz przeczytać umowę uważnie, aby zobaczyć tam jest dodatkowe narzędzie dostępne dla instalacji. Z jakiegoś powodu użytkownicy mają tendencję do uważają, że instalacja umowa jest zbędna i pominąć ją przeczytać. Wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania można wprowadzić ten sposób, jak potencjalnie niechciane programy, adware, fałszywe programy AV, ransomware i trojany. To jest wysoce zalecane, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Porywacz, używający strony ParallaxSearch.com do porządku dziennego mogą przenikać i zmienić ustawienia z najczęściej używanych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer. ParallaxSearch.com Strona internetowa ma złośliwy kod, który pozwala zmienić wyniki wyszukiwania i zbierania informacji z przeglądarki porywacza. Złośliwy program umieści obsługiwanych stron internetowych wśród regularnych wyników zapytania. Również generuje reklamy w formie pop-up, całostronicową i pop-under windows, banery, kupon pola, w tekście, przejściowe, kontekstowe, inline, pływające i śródmiąższowe reklamy. Reklam będzie oferować różne produkty po okazyjnych cenach przyciągnie twoją uwagę i zainteresowanie.

Ludzi za porywacza zrobić wpływy głównie przez ludzi obsługiwanych linków. Jednak nie biorą odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo. Warunki korzystania z usługi (TOS) są nie na korzyść użytkownika. Stwierdza się, że nie przysługują odszkodowania za wszelkie problemy dotyczące zabezpieczeń, można natknąć przy użyciu serwis. Podmiot za ParallaxSearch.com nazywa się po prostu żyć Strona początkowa.

Doing dalszych badań, udało nam się zidentyfikować firmę, która jest właścicielem strony ParallaxSearch.com jako Earthmagic Technology Ltd. Siedziba organizacji znajduje się w dzielnicy Mongkok, Hongkong. Oprócz wyświetlania Ci reklam wątpliwe, porywacz będzie również zbierać dane, takie jak Twój przeglądania historii, IP adres, e-mail, lokalizacji, nazwy użytkownika i hasła. Twoje dane będą sprzedawane do niejawnych stronom trzecim, którzy mogą mieć plan.

Musisz znaleźć i odinstalować program za ParallaxSearch.com w celu przywrócenia systemu zabezpieczeń. Istnieje Przewodnik poniżej, aby pomóc Ci z ręcznego. Po zakończeniu, należy uruchomić skanowanie komputera z Narzędzie AV, aby sprawdzić, czy inne niepożądane oprogramowanie był w stanie wprowadzić. Porywacz za ParallaxSearch.com można otworzyć luki w zabezpieczeniach w systemie dokonując wpisy rejestru.

Odinstaluj ParallaxSearch.com

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki należy wykonać, aby usunąć porywacza przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

go w karcie Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć ParallaxSearch.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *