Jak usunąć Private.search-protection.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Private.search-protection.com. Ten przewodnik usuwania Private.search-protection.com działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Twoja strona została zmieniona na Private.search-protection.com? Należy wiedzieć, że jest to tylko jeden z objawów masz porywacza przeglądarki na rękach. Ta infekcja komputera można także zastąpić dostawcy wyszukiwania z tej samej witryny niepożądane. Co więcej porywacze są znane do zmiany ustawień przeglądarki, a także nabyć historii użytkownika, aby generować reklamy, które są najbardziej skłonni do klikania. Celem tej akcji jest do tworzenia dochodu metodą PPC (Pay-Per-Click).

Ofiary Private.search-protection.com przekierowanie są na pewno do dostać bombardowani denerwujące pop-upy, reklamy, miga wiadomości, fałszywe aktualizacje, ekskluzywne oferty, kupony, itp., które zakłócałyby stale ich przeglądania. Złą wiadomością jest, one może przekierowanie do stron internetowych osób trzecich podejrzanych, a nawet niebezpieczne, które mogą potencjalnie kradzieży danych osobowych i nawet podzielić się nim z innymi hakerami dla zysku.

W większości przypadków użytkownik nieświadomie zainfekować ich komputerów z złośliwego oprogramowania. Ten malware infiltracji komputera poprzez spam wiadomości e-mail i załączniki, fałszywe aktualizacje, wątpliwych linki, reklamy, jak również pakietów wolnego oprogramowania. Czasami użytkownicy mogą wystąpić nagłe pop-upy, które każą natychmiastowej aktualizacji. W takich przypadkach byłoby błędem kliknij na link pod warunkiem aktualizacji. Zalecane jest, aby zawsze uzyskać aktualizacje prosto z firmy oficjalne oprogramowanie.

Jest jednym z najczęstszych błędów, które mogą prowadzić do infekcji złośliwym oprogramowaniem, gdy użytkownicy nie zwracać uwagę podczas instalowania programów i są zbyt szybkie, aby kliknąć na przycisk ‘Dalej’ bez czytania pilnie do czego one są zgadzając się podczas instalacji. Zalecamy, aby zawsze wybrać opcję niestandardowe lub zaawansowane w Kreatorze instalacji, ponieważ w ten sposób użytkownicy będzie mieć pełną kontrolę nad tym, co jest rzeczywiście zainstalowane na komputerze i można łatwo usunąć zaznaczenie żadnego dodatkowego oprogramowania, który uznają za niepotrzebne lub nie chcieli w pierwszej kolejności.

Przeglądarka porywacze somolotu nie są ogólnie uważane za równie niebezpieczne, jak inne złośliwe oprogramowanie. Niektóre nie nawet pójdzie tak daleko, jak umieszczenie etykiety ‘wirus’ na nich. To prawda, wszystko co może wystąpić jest irytujące atak ad, ale nadal nie powinniśmy lekceważyć zagrożenia, które mogą znajdować się za te pop-upy. Nigdy nie wiesz, gdzie one mogą przekierować Cię do jeśli wpadniesz w pułapkę cyber ciminals.

Najbliższy rzecz ty znać, może nieświadomie pozwolić konia trojańskiego w systemie komputerowym lub nawet ryzyko potencjalnego zakażenia ransomware! Dlatego jeśli zauważysz, że został porwany przeglądarce, należy kontynuować jego usunięcie możliwie jak najszybciej! W tym artykule możemy poprowadzić Cię przez niektóre szczegółowe instrukcje, aby pomóc poradzić sobie z tym irytujące infekcji złośliwym oprogramowaniem przed najgorsze może się zdarzyć i dane osobowe użytkownika zostanie naruszona.

Odinstaluj Private.search-protection.com

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

go w karcie Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Private.search-protection.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *