Jak usunąć Rack-search.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers
Remove Rack-search.com

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Rack-search.com. Ten przewodnik usuwania Rack-search.com działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Rack-search.com jest alternatywnych wyszukiwarek. Platforma jest zalecane dla użytkowników, którzy pracują z Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox. Rack-search.com obiecuje poprawić wyniki wyszukiwania. Po prostu patrząc na stronie internetowej, wydaje się wątpliwe, że może zrobić to, co twierdzi, że jest w stanie. Nie ma filtrów lub ustawienia zaawansowane. Wydaje się, że platforma należy używać tylko do prowadzenia podstawowych słów kluczowych wyszukiwarek internetowych. W rzeczywistości nawet ta funkcja nie jest oczywiste. Rack-search.com nie może znaleźć wyniki, takie jak regularne przeglądanie klientów. Raczej to zwraca wyniki obsługiwane. Stronie internetowej działa w ten sposób, ponieważ jest podłączony do porywacza.

Ukradkiem program nie rozprzestrzenia się za pośrednictwem domeny Rack-search.com. Raczej wykorzystuje techniki underhanded dystrybucji. Najczęstszym źródłem za porywacza jest wiązki. Bez licencji narzędzia można scalić plik instalacyjny z wrogimi program z własnymi. Host jest określone jako klient pobierania. Obejmuje to porywacz jako bonus. Należy zauważyć, że domyślnie będzie mieć dodatkowe narzędzia zainstalowane. Jeśli nie można ręcznie zmienić preferencje, to będzie mieć dostęp do komputera. Należy zawsze przeczytać regulamin programów, które można dodać do systemu. Najlepiej jest nie do zdobycia niepotwierdzone programy ze źródeł niechcianych.

Spam e-maile transferu ukradkiem programy, takie jak Rack-search.com porywacz za pomocą plików. Nadawca będzie dołączyć dokument do fałszywych powiadomień i przekonywać, że jest to uzasadnione. Można pisać w imieniu prawdziwego entity, jak national post, lokalnej policji, bank, oddział rządu, instytucji, sieci społecznościowej lub sklep e-commerce. Przed otwarciem pliku z wiadomości elektronicznej, zrobić swoje badania, aby potwierdzić jego pochodzenia. Dowód, wiadomości e-mail i innych wymienionych kontaktów. Przy instalacji zdarzają się jeszcze łatwiejsze, więc należy być ostrożnym. Można się zarazić, wprowadzając uszkodzone strony internetowej lub klikając na link złamany. Mądrze wybrać swoje źródła i zrobić sprawdzanie zawsze, gdy jest to konieczne.

Remove Rack-search.com
The Rack-search.com Virus

Gdy włamuje się do urządzenia, złowieszczy program atakuje wyżej wymienionych przeglądarek. Będzie zmienić ustawienia wewnętrzne z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze porywacz ma na celu manipulowania wynikami wyszukiwania. Aby móc wprowadzić zmiany do nich, to zmienić stronę główną i domyślnego dostawcy wyszukiwania do Rack-search.com. Pozwoli to Wstaw obsługiwane treści wśród prawdziwe mecze do Twojego zapytania. Innym celem porywacza jest, aby obniżyć swoje obrony. Jest to konieczne, na inne działania jest przeprowadza. Shady program wyświetla wyskakujące okienka, które byłyby zablokowane w normalnych okolicznościach.

Wyskakujące okienka są bezpośrednią formą reklamy. Promują okazyjnych ofert wysokiej jakości towarów konsumpcyjnych. Pojawi się oferta dla przedmiotów takich jak ubrania, urządzeń technologicznych, akcesoria, meble, sprzęt sportowy, sprzętu ogrodniczego, dekoracje, zabawki, gry i wiele innych. Reklamy będą pochodzić w różnych formatach, w tym banery, kupon pola, linki w tekście, gratisy, inline, pływające, przejściowe, kontekstowe, śródmiąższowe i porównanie reklamy. Kuszące oferty może intrygować, można, ale trzeba pamiętać, że są one doprowadzone przez Rack-search.com porywacza. Podstępny program nie skanuje linki do stron internetowych. Jego celem jest generowanie przychodów dla jego twórców. Bezpieczeństwo użytkownika końcowego nie jest głównym problemem.

Innym źródłem dochodu dla Rack-search.com porywacza jest prywatne dane użytkowników. Ukrytego programu będzie zbierać dane z przeglądarki internetowej i sprzedawać je na rynkach darknet. Można to uzyskać różnego rodzaju danych wejściowych, w tym historii przeglądania, śledzące pliki cookie, naciśnięcia klawiszy, e-mail, numer telefonu, IP adres, położenie geograficzne, kierunkowy, fizyczne rejestracji, nazwy użytkownika, hasła i finansowe poświadczenia. Właściciele Rack-search.com porywacz nie prosić ludzi o zezwolenie do monitorowania ich aktywności w Internecie i zbierania danych, które przechowują w swojej przeglądarce internetowej. Jedynym sposobem, aby zakazać śledzenie aktywności jest usunąć podstępny programu z systemu.

Odinstaluj Rack-search.com

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

go w karcie Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Rack-search.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *