Jak usunąć Rotumal.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers
Remove Rotumal.com

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Rotumal.com. Ten przewodnik usuwania Rotumal.com działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Przeglądarce niedawno zaczął zachowywać się dziwnie? Twój homepage i Szukaj silnika zostały zastąpione przez niestandardowej strony sieci Web? Powodem takiego zachowania nienormalne przeglądarki jest często infekcji złośliwego cyber. Jeśli możesz stale przekierowany do strony Rotumal.com, która tylko potwierdza swoje obawy. Istnienie tej strony jest to znak, że porywacza przeglądarki paskudny najechał przestrzeni sieci web. Nie ogranicza jego zasięgu na tylko jeden rodzaj aplikacji. Przeglądarka nie jest chroniona przed jej paskudny infiltracji – Chrome, Firefox, krawędź, Safari, Opera, przeglądarka nie jest odporny na ataki złośliwego oprogramowania.

Tak szybko, jak to porywacz nacieki, zacznie generować wiele reklamy. Im dłużej to niech wędrować darmo, tym bardziej wzrośnie liczba reklam. Każdej strony, które odwiedzasz, masz zalany pop-upy, miga wiadomości, a nawet irytujące przerw na reklamy wideo, który próbujesz obejrzeć online. Przeglądarka porywacze somolotu są znane używać wszelkich środków niezbędnych w celu zapewnienia atrakcyjnych treści dla użytkownika do kliknięcia. Thats dlaczego będą kraść ofiary s pasienie się historia i wyszukiwania kwerendy, aby odpowiednio dostosować reklamy.

Najpopularniejszym środkiem porywacza dystrybucji obejmują pakietów wolnego oprogramowania, fałszywe aktualizacji wiadomości, pliki torrent, wątpliwych linki i reklamy, wiadomości spamowych i załączniki itd. Jeśli możesz natknąć się na podejrzane wyskakujące okienka, które wzywają, aby zaktualizować program na twoim komputerze klikając na link zacienionym, to najprawdopodobniej fałszywe aktualizacji, który chce, aby zainfekować komputer złośliwego oprogramowania.

Remove Rotumal.com
The Rotumal.com Virus

Mówiąc o oprogramowanie, jeśli masz zamiar kontynuować proces instalacji, zalecamy decydując się na tryb niestandardowe lub zaawansowane w Kreatorze instalacji. W ten sposób możesz łatwo wyłączyć wszelkie programy lub aplikacje, które wydają Ci się podejrzana lub nawet nigdy nie przeznaczonych do pobrania w pierwszej kolejności. Częściej niż nie dodatkowe oprogramowanie jest rzeczywiście ukrytego złośliwego oprogramowania, która czeka, aby uzyskać dostęp do komputera.

Podczas gdy generowane reklamy będzie wygląda zachęcająco, istnieje żaden sposób, wiedząc na pewno, gdzie będą one przekierowanie użytkownika. Może przekierowane do zainfekowanych źródeł, które starają się dać hakerom dostępu do komputera. Polegają na braku uwagi do dostać w swoje ręce karnych na cenne dane, więc można go udostępnić innym osobom trzecim dla zysku. Porywacze są zagrożeniem dla prywatności i bezpieczeństwa. Mają moc zmieniania żadnych ustawień, które im się podoba. Co więcej mogą zainstalować wątpliwej dodatki, rozszerzenia, paski narzędzi lub fałszywe narzędzia bez Twojej zgody. Bez względu na to, ile próby cofnięcia tego pasożyta zmian w przeglądarce będzie na próżno.

Aby naprawdę odzyskać kontrolę nad przeglądarki i wrócić do przeglądania bezpieczne i wolne od reklam, musisz usunąć ten złośliwego oprogramowania. Im szybciej, tym lepiej. Nie pozostawiaj bez nadzoru na długo. Im dłużej zwlekasz, więcej reklam, to nie będzie w stanie wygenerować. Taka ogromna ilość reklam spowoduje, że przeglądarka nieustannie ulega awarii. Prędzej czy później będzie się tak przeciążony z nimi, które przestanie działać całkowicie. Jeśli nie wiesz jak postąpić, sugerujemy, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami poniżej, aby dowiedzieć się, jak stać się uwalniać od ten przykry porywacza przeglądarki.

Odinstaluj Rotumal.com

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki należy wykonać, aby usunąć porywacza przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Rotumal.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *