Jak usunąć Search9.askthepotato.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Przeglądarka porywacze somolotu są znane jako bardzo irytujące doświadczenie pasożytów, które mają możliwość, aby przeglądanie stron w kompletny piekło. Tak szybko, jak one przeniknąć urządzenia, one infekują każdej przeglądarki sieci web dostępne. Celem jest, aby włączyć je do wyświetlania reklam narzędzia. Aplikacja nie jest odporny na jego efekt – Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer, Microsoft Edge. Jeśli je masz, możesz być pewien, że staną się pod kontrolą tego szkodliwego oprogramowania.

Search9.askthepotato.com jest strona internetowa, która pojawia się w dzięki uprzejmości porywacz na komputerze. Jest bardzo prawdopodobne, że ta strona ma zastąpić twój homepage i Szukaj silnika. Szkodnika będzie upewnij się, że przekierowanie do tej strony, a także otworzyć go w nowych kartach. Co to jest więcej, porywacz pasożyty mają na celu zysku poprzez generowanie wielu natrętne reklamy, które zaleją ekranu w każdym otwarciu przeglądarki. Chodzi o to, może prowadzić do niepewnych stronach.

Widzisz, przeglądarka porywacze somolotu nie są zaprogramowane do Sprawdź linki, które będą wspierały. Dlatego należy uważać, aby nie kliknąć na zacienionym treści. Ale nawet, jeśli można uniknąć promocje, pasożyt nadal będzie w stanie siać spustoszenie w Twojej przeglądarce, dzięki czemu nie można uruchomić prawidłowo.

Zajmuje tylko jedno kliknięcie na niewłaściwym miejscu i nieodpowiednim czasie aby nieświadomie zainfekować komputer z tym niebezpieczne szkodniki. Często porywacze somolotu uzyskiwanie dostępu do komputera przez wątpliwych linki, dołączonego oprogramowania, torrenty, fałszywe aktualizacji żąda i niechcianych wiadomości e-mail, zawierających załączniki lub plików wykonywalnych. Dobrą wiadomością jest to, że tego typu malware nie hack komputera. Jedynym sposobem na to, aby przeniknąć urządzenia jest, jeśli dajesz na to zgody.

W większości przypadków użytkownik robi to nawet nie zdając. Dlatego jest bardzo ważne, aby zwrócić szczególną uwagę na to, co robisz online, a także aby nie pominąć czytania warunki. Firma Microsoft zaleca także, decydując się na tryb instalacji niestandardowej, gdy dostępne, aby upewnić się, że nie ma ukrytych treści zostanie zainstalowany na komputerze bez echa.

Przeglądarka porywacze somolotu są bardzo niebezpiecznych pasożytów, które mogą poważnie uszkodzić dowolnej przeglądarki sieci web, który masz. Tego zagrożenia jest również poważne zagrożenie dla informacje osobiste i finansowe. Porywacze są możliwość monitorowania aktywności w Internecie i zbierania danych, takich jak, między innymi historię przeglądania i wyszukiwania można dostosować reklamy i uczynić je bardziej atrakcyjne dla Ciebie.

Za każde kliknięcie, które możesz zrobić zarabiać pasożyta. Nie bądź naiwny, nawet jeśli zignorujesz wyświetlane reklamy lub w trybie Incognito, to nie rozwiąże problemu. Porywacz będzie po prostu bardziej agresywne i użyć innych taktyk. Jedynym ratunkiem jest jak najszybciej usunąć porywacza przeglądarki z urządzenia. Im dłużej opóźnienia podejmowania działań, wyższe ryzyko pasożyta, sukces w jego misji. Chroń swoją prywatność i powrócić do normalnego przeglądania przez jak pozbyć się porywacz Search9.askthepotato.com, zanim będzie za późno.

Odinstaluj Search9.askthepotato.com

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli wiesz jak to zrobić, przejdź poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Wykonaj kroki, aby dokładnie usunąć Search9.askthepotato.com z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Search9.askthepotato.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *