Jak usunąć SearchThis.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Przeglądarka porywacze somolotu są irytujące pasożytów, które przejąć kontrolę nad przeglądarki i włączyć je do wyświetlania reklam narzędzia. Jeśli przekierowanie SearchThis.com stale pojawia się na ekranie, oznacza to, że gdzieś na komputerze czai pasożyta porywacza przeglądarki. Można również zauważyć, że tej samej stronie ma zastąpić strony głównej, strony nowych kart i nawet preferowanej wyszukiwarki. To dlatego przejmującymi kontrolę nad przeglądarką można dowolnie modyfikować ustawienia sieci web, które im się podoba. I to nie wszystko.

Złośliwego oprogramowania można również zainstalować aplikacje shady i paski narzędzi nie przeszkadza, aby zapytać o zgodę. Jako typowy porywacza tego szkodnika cyber będzie generować liczne natrętne reklamy w różnych formach, takich jak pop-upy, banery, wiadomości w tekście i miga. Są one znane do promowania ekskluzywnych ofert, oferty specjalne, kupony i rabaty, itp. Co ciekawe o takiej treści promowane jest to, że będzie to specjalnie ukierunkowane być dla Ciebie atrakcyjne, jak to możliwe. Jak? Dzięki porywacza możliwość monitorowania aktywności w Internecie i zbierania danych sieci web, takich jak historia przeglądania i wyszukiwania wyników. Takie informacje są bardzo przydatne w celu zapewnienia rodzaj treści, które użytkownik jest bardziej skłonni do klikania. Przecież głównym celem porywacza jest do tworzenia dochodów pay-per-click.

Przeglądarka porywacze somolotu są najczęściej dystrybuowane za pośrednictwem spamu e-mail, załączniki wiadomości e-mail i pliki wykonywalne, fałszywe aktualizacji żądania, pakiety oprogramowania, plików torrent i zainfekowany linki i reklamy. Jeśli chcesz, aby chronić dane przed dostaniem się w niepowołane ręce, jak również nie do nieświadomie umożliwiają złośliwe oprogramowanie na komputerze, trzeba zwrócić szczególną uwagę na co możesz kliknąć na. Omijać z wiadomości spamowych, ponieważ często zawierają ukryte zagrożenia, które mogą poważnie uszkodzić komputer. To samo dotyczy zwłaszcza, jeśli wiadomość e-mail zawiera załączniki lub plików wykonywalnych.

Polecamy również naszych czytelników, aby zawsze zdecydować się na Custom/ typu Zaawansowane instalacji, gdy mają do czynienia z oprogramowaniem, pobranej z Internetu. Niektóre pakiety oprogramowania mogą obejmować ukrytych treści, który automatycznie zainstaluje na komputerze bez Ciebie nawet wiedząc o tym. Aby temu zapobiec, należy do naszych porad. Dopiero wtedy będzie można wyświetlić pełną zawartość Jakie programy są około, aby zainstalować na komputerze. Jeśli widzisz żadnego dodatkowego oprogramowania, należy usunąć zaznaczenie go, ponieważ jest to najbardziej prawdopodobne malware w przebraniu.

Nie popełnij błędu ignorowanie porywacza. Oczywiście reklamy nie może wydawać się niebezpieczne na własną rękę, ale utrzymując ten pasożyt na twoim komputerze, zyskasz kłopoty. Widzisz, już to złośliwe oprogramowanie jest zezwolenie na pobyt, więcej reklam będzie być w stanie wygenerować. Wystarczająco wcześnie Twoja przeglądarka zacznie trudności wyświetlanie ogromną ilość reklam. Nieuchronnie doprowadzi to do niego Zaczynając crash i zamrozić na codzień.

W tyle i powolny internet prędkości są również objawy, które pochodzą z porywacza infekcji. Co więcej mogą uzyskać naruszone online bezpieczeństwo i prywatność. Adresy IP poświadczenia, identyfikator logowania, poufne informacje, takie jak hasła, numery kart kredytowych, kont bankowych, itp. można łatwo wpaść w ręce hakerem, który dąży do udostępniania tych danych z innych wątpliwych stron trzecich dla zysku. Odzyskać kontrolę nad przeglądarki! Im dłużej zwlekasz, tym gorzej będzie się! Usunąć ten paskudny porywacza przeglądarki z komputera, zanim będzie za późno!

Odinstaluj SearchThis.com

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć SearchThis.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *