Jak usunąć Shopping Helper Smartbar (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers
Remove Shopping Helper Smartbar

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Shopping Helper Smartbar. Ten przewodnik usuwania Shopping Helper Smartbar działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Shopping Helper Smartbar funkcje jako porywacza przeglądarki, który jest zdolny do infiltracji komputera podczas przeglądania sieci web i próbuje pobrać różne programy z witryn stron trzecich. Należy pamiętać, że tego porywacza wpływa nie tylko na domyślną stronę główną, ale także zastępuje domyślną wyszukiwarkę. W związku z tym w przypadku, gdy chcesz zmienić adres URL twój homepage i Szukaj dostawca, należy usunąć Shopping Helper Smartbar porywacza przeglądarki z komputera jak najszybciej.

Po Shopping Helper Smartbar wchodzi maszyny wirtualnej, to zaczyna się, powodując wiele problemów, więc program nie powinny być przechowywane w systemie. Najbardziej oczywiste zmiany wprowadzone przez porywacza jest modyfikacja Twój domyślną stronę główną i wyszukiwarki silnik, który z pewnością zauważysz. Rzeczywiście, to jest tylko sposób porywacze pracy – po ich infiltracji komputera, potrzebują zatwierdzenia zmiany na to, co na pewno może spowodować szkody dla komputera. Jednak co jest bardziej interesujące, jest fakt, że nie pamiętam, Instalowanie programu w systemie i to z pewnością będą Ci przeszkadzać.

W rzeczywistości, Shopping Helper Smartbar nie wymaga zgody, aby wprowadzić komputer. Porywacz jest jednak tak wykwalifikowani, że może to sprawi, że zainstalować go samodzielnie, nawet nie zdając. Zwykle Shopping Helper Smartbar wchodzi komputerze w pakiecie z innymi freeware, ponieważ zapewnia możliwie najprostszy punkt wejścia dla niego. Dlatego każdym razem, gdy podczas instalowania nowego oprogramowania na maszynie wirtualnej, należy przeczytać wszystkie warunki i postanowienia przez Kreatora instalacji. W innym przypadku wystąpią problemy związane z zabezpieczeniami.

Remove Shopping Helper Smartbar
The Shopping Helper Smartbar Virus

Po zainstalowaniu na komputerze, Shopping Helper Smartbar spowoduje zastąpienie domyślnej wyszukiwarki i strony głównej search.shapdo.com i będzie dodać przyciski szybkiego dostępu do popularnych serwisów takich jak Facebook, Twitter, Wikipedia, itp. Ponadto również będzie w stanie sprawdzić prognozę pogody i Słuchaj radia. Jednak nie należy aktualizować Shopping Helper Smartbar na Twoim PC ponieważ jest z reklam i narazi Cię różne zagrożenia. Na przykład, Shopping Helper Smartbar będzie uruchomić powodzi monitora z wiele komercyjnych reklam, które może przekierowanie do niektórych uszkodzonych stron internetowych ze szkodliwą zawartością i zainfekować Twój PC z malware. Poza tym każde kliknięcie reklamy dostarczone generuje pieniądze dla ich twórców i nadal istnienie potencjalnie niechcianych programów.

Inną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o Shopping Helper Smartbar jest fakt, że ogłoszenia wyświetlane nie są rzeczą, którą musisz się martwić większość. W rzeczywistości największy problem związany z programu jest jego zdolność do dostępu do Twoich danych osobowych. Tak szybko, jak porywacza infekuje komputer, rozpoczyna monitorowanie Twojej aktywności wirtualnych i rejestruje historię przeglądania. Gdy program zebrał wystarczającą ilość informacji o preferencjach użytkownika, Shopping Helper Smartbar akcji danych stronom trzecim, za nim kryje i można go używać w złośliwych celach. To jest powód, dlaczego należy od razu usunąć Shopping Helper Smartbar i upewnij się, że Twój komputer jest dobrze chroniony przed złośliwym oprogramowaniem.

Odinstaluj Shopping Helper Smartbar

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli wiesz jak to zrobić, przejdź poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Wykonaj kroki, aby dokładnie usunąć Shopping Helper Smartbar z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Shopping Helper Smartbar z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *