Jak usunąć wirusa Clock Hand (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Napisałem ten artykuł, aby pomóc w usunięciu wirusa Clock Hand. Clock Hand wirusa usuwania Przewodnik działa to dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Clock Hand to aplikacja adware typowe. Mimo jest mylone z infekcji złośliwego komputera, program nie jest tak niebezpieczne i możesz ją usunąć z komputera, bez żadnych trudności. Choć co powinieneś wiedzieć jest to, że jeśli zostawisz Clock Hand w systemie, mogą wystąpić poważne kwestie bezpieczeństwa. W związku z tym należy zachować twój czynny maszyna dobrze chronione przez cały czas.

Clock Hand pochodzi ze znanej rodziny adware SuperWeb. To słynie z konieczności zrodził wiele zastosowań, które wyświetlają natrętne reklamy handlowej. Na przykład, Clock Hand jest praktycznie identyczne programy, jak wyścig Ace, NetGranule, Dynami Combo i kilka innych aplikacji adware, które zostały opracowane przez SuperWeb.

Oficjalna strona Clock Hand jest myclockhand.com, ale ta strona zawiera prawdziwe link do aplikacji. Znajduje się zielony przycisk, który tylko przenosi użytkowników na nową, pustą kartę. Z tego powodu, to jest łatwe do wniosku, że Clock Hand używa innych metod dystrybucji w całym Internecie.

Podobnie jak większość aplikacji adware, Clock Hand pobiera rozpowszechniany w pakiecie z innymi freeware. W związku z tym użytkownicy komputerów powinny być bardzo uważny podczas pobierania programów freeware z witryn do udostępniania plików stron trzecich. Poza tym również należy być bardzo ostrożnym podczas odwiedzania witryn torrent, ponieważ są one zazwyczaj pełne uszkodzonych ogłoszeń i przyciski do pobrania fałszywe i klikając je mogłoby skutkować pobraniem więcej adware w systemie.

Ze względu na jest zdolność do działania jako rozszerzenie przeglądarki, Clock Hand dodaje wtyczki do przeglądarek Mozilla Firefox i Internet Explorer. Rozszerzenie powinno działać w przeglądarce Google Chrome zbyt, ale malware eksperci twierdzą, że najnowsze wersje Google Chrome blokuje aplikacji adware. Jest to dowód, że należy zachować swoje oprogramowanie aktualizowane w celu ochrony przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami.

Inny problem związany z Clock Hand jest jego zdolność do zbierania informacji dotyczących historii przeglądania sieci web i zachować zapis Twoich osobistych zainteresowań. Po adware zbiera wystarczająco dużo informacji, korzysta z danych do oferowania użytkownikowi dostosowanych reklam i sprawi, że je otworzyć. Każde kliknięcie, które wprowadzasz generuje pieniądze dla twórców aplikacji i utrzymuje istniejące.

“reklamy Clock Hand” i “Świadczone przez Clock Hand” wyskakujące okienka pojawiają się na popularnych sklepów internetowych, próbuje wprowadzać w błąd że oni pomogą Ci kupić coś w optymalnej cenie. Jednak prawdą jest, że reklamy te okazują się być całkowicie bezużyteczne. Poza tym Clock Hand reklamy może przekierowanie do uszkodzonych stron, więc ich otwierania jest zdecydowanie nie zalecane.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, najlepsze, co można zrobić w przypadku, gdy okaże się, że Clock Hand jest obecny na komputerze, usunąć adware aplikacji od razu. W przeciwnym razie są bardzo narażone na szereg problemów związanych z zabezpieczeniami.

Na szczęście Clock Hand usunięcie nie jest trudno procesem. Można ją usunąć ręcznie lub automatycznie. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy z procesu usuwania, można wykonać instrukcje ręcznego przedstawione poniżej tego artykułu. Niemniej jednak nawet jeśli po zakończeniu ręcznego, trzeba jeszcze skanowanie komputera z Narzędzie antimalware uzasadnione, aby upewnić się, że wszystkie istniejące zagrożenia zostały usunięte całkowicie. Narzędzie zabezpieczeń będzie zlokalizować i usunąć wszystkie potencjalnie niechcianych programów i będą w przyszłości chronić system przed szkodliwym oprogramowaniem.

Clock Hand odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki należy wykonać, aby usunąć porywacza przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Clock Hand wirus z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *