Jak usunąć wirusa CompareNBuy (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć CompareNBuy. Ten przewodnik usuwania CompareNBuy działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Jeśli napotkasz nagle reklamy przez CompareNBuy na ekranie monitora, to wyraźny znak, że aplikacja adware CompareNBuy zostało już skonfigurowane na komputerze. Jest to dodatek do przeglądarki, który jest zgodny z Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome przeglądarek sieci web, dzięki czemu niezależnie od tego, który z nich korzystać, CompareNBuy może dostać zainstalowanego na nim.

Adware program z pewnością będzie próbował przekonać, że to bardzo przydatne, dostarczając wielu reklam produktów oferowanych w atrakcyjnych cenach. Niemniej jednak najlepszą rzeczą jaką można zrobić w tej sytuacji jest zignorować wszystkie reklamy, które są promowane przez aplikację i usunąć CompareNBuy z komputera jak najszybciej. To jest jedynym sposobem, aby uniknąć problemów związanych z zabezpieczeniami.

Najczęściej takie programy, jak CompareNBuy wprowadź maszyny wirtualnej, wraz z innymi bezpłatne pliki do pobrania. Instalator rozszerzenia jest wiązany z instalatorem wybranej aplikacji, więc gdy po zainstalowaniu go, można również nabyć niepotrzebny dodatek i kilka innych programów miał zamiaru zainstalowania.

Można zapobiec takim sytuacjom, tylko za każdy krok instalacji dostarczonych przez Kreatora instalacji nowego oprogramowania. Pamiętaj, aby przeczytać wszystkie informacje, które jest przedstawiane na ekranie komputera, bardzo starannie i zrezygnować z dodatkowych programów, które są dostępne dla instalacji. W ten sposób komputer będzie wolny od potencjalnie niechciane programy.

The CompareNBuy Virus

CompareNBuy oferuje Ci z reklam komercyjnych, to typowa aplikacja reklam. Tak szybko, jak to nacieki komputera, zaczyna się dodatek do przeglądarki, wykonywania niektórych czynności, jak podłączenie do Internetu bez żadnych uprawnień. W ten sposób rozszerzenia będą mieli dostęp do serwerów zdalnego reklamy, gdzie uzyska wszystkie ogłoszenia można w nim znaleźć.

Należy pamiętać, że te reklamy nie są generowane przez dodatek do przeglądarki, ale niektórych nieznanych stron trzecich. W związku z tym klikając na jedną z nich może przekierowanie do uszkodzonych stron internetowych, gdzie może być zwabiony zainstalować szkodliwe programy w systemie. Biorąc pod uwagę ryzyko, usuwanie CompareNBuy z komputera jest zalecane.

Na szczęście CompareNBuy usunięcie nie jest trudno procesem. Program można usunąć ręcznie lub automatycznie, w zależności od własnych preferencji. Jeśli zdecydujesz się odinstalować aplikację ręcznie, należy postępować zgodnie z instrukcjami poniżej, pod warunkiem.

Jednak, nawet jeśli po zakończeniu procesu ręcznego, jeszcze uruchomić pełne skanowanie komputera, aby zidentyfikować wszelkie resztki rejestru lub plików tymczasowych. Można to zrobić przez Instalowanie legalnych antimalware narzędzie, które będzie zlokalizować i usunąć wszystkie istniejące zagrożenia na komputerze. Ponadto oprogramowanie zabezpieczające wola utrzymywać twój system czysty i w ogóle chronione razy.

Odinstaluj CompareNBuy

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli wiesz jak to zrobić, przejdź poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Wykonaj kroki, aby dokładnie usunąć CompareNBuy z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

go w karcie Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć CompareNBuy z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *