Jak usunąć wirusa FoTest (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Jeśli za każdym razem, gdy użytkownik próbuje użyć przeglądarki sieci web, można zauważyć kilka wyskakujące reklamy oznaczone jako “Wniesione do Ciebie przez FoTest”, to jest pewne, że adware program zainfekował komputer bez Twojej wiedzy. Najbardziej chyba adware weszła w pakiecie z innymi freeware, które niedawno zainstalowany na maszynie wirtualnej systemu. Nie szanując unikalność wystarczy podczas konfiguracji procesu, zgodził się na wszystkie warunki i warunki bez ich czytania i pozwolić szkodliwych aplikacji do komputera.

Po zainstalowaniu na nim, adware, zaczął powodzi monitora z licznych ogłoszeń handlowych, które były zwykle następuje często system wywala, mniejszą wydajność komputera i poważne zagrożenie. Oznacza to, że oprócz wielu przeszkadzających reklamy, FoTest może poważnie zagrozić Twoje wirtualne bezpieczeństwo. W związku z tym najlepszą rzeczą jaką można zrobić w takim przypadku jest usunąć niechciany program z komputera od razu.

Moment, kiedy zaczniesz widząc, irytujące wyskakujące okienka na ekranie monitora, możesz być pewien, że FoTest jest już obecny na komputerze. Do tego czasu jest znakiem, że adware jest w systemie. Dzieje się tak, ponieważ, podczas gdy aplikacja prosi o zgodę na instalację, nie tylko udaje mu się dostać, ale również zarządza na pokrycie jego obecność.

Zwykle FoTest skór za freeware, uszkodzonych stron internetowych, uszkodzone linki, lub spam poczta elektroniczna przywiązanie i możesz mieć pojęcia, że jest na maszynie wirtualnej. Poza tym, FoTest mogą również stanowić jako fałszywe aktualizacji systemu lub programu aby skonfigurować na komputerze. W każdym przypadku adware opiera się na rozproszenia do zainfekowania komputera. Z tego powodu należy zainstalować nowy darmowy bardzo starannie i przeczytać wszystkie warunki i postanowienia przez Kreatora instalacji. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy związane z zabezpieczeniami.

FoTest jest przedstawione jako użyteczne narzędzie, które pomoże Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ma na celu zapewnić Ci kupony i pokazuje różne oferty i okazje w Internecie. Niestety to jest nie to, co faktycznie się dzieje. Co FoTest czy w rzeczywistości, jest wyświetlanie tych kupony, promocje i okazje poprzez nieustanne pop-upy. Jednak problem z tych ogłoszeń jest, że są bardzo niebezpieczne i zazwyczaj prowadzi do więcej instalacji złośliwego oprogramowania na komputerze.

Inny problem, związany z FoTest jest fakt, że jest przeznaczony do monitorowania aktywności przeglądarki po zainstalowaniu go w komputerze. W rzeczywistości aplikacja śledzi każdy ruch, zrobić i nagrać go. Podczas FoTest zbiera wystarczającej ilości danych od Ciebie, dzieli go z niektórych stron trzecich za to, kto może używać go w złośliwych celach. Tak, jeśli nie chcesz zagrozić bezpieczeństwa, należy usunąć FoTest z komputera jak najszybciej.

Na szczęście FoTest Usuwanie reklam nie jest procesem twardy. Program można usunąć ręcznie lub automatycznie. Instrukcje ręcznego znajdują się poniżej tego artykułu. Jednak nawet jeśli po zakończeniu procesu ręcznego, trzeba jeszcze uruchomić pełne skanowanie komputera, aby zidentyfikować wszelkie resztki rejestru lub plików tymczasowych. Można to zrobić po zainstalowaniu narzędzia renomowanych ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, który spowoduje usunięcie wszystkich istniejących zagrożeń na raz i będzie chronić swój system przed szkodliwym oprogramowaniem 24/ 7 dziennie.

FoTest odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć wirusa FoTest z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *