Jak usunąć wirusa Grave Setup (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Grave Setup jest wyraźne wskazanie, że pasożyt nieprzyjemnych adware przeniknął komputerze. Ale nie martw się. Złośliwego oprogramowania, takiego jak to ogranicza jego atak, tylko w przeglądarce. To nie atak systemu komputerowego. Ale nie myślmy, że pasożyt jest nieszkodliwe. Tak szybko, jak jest zainstalowany, to przechodzi do zainfekować dowolnej istniejącej przeglądarki na komputerze. Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Edge firmy Microsoft, program Internet Explorer, Safari – nie platformy sieci web jest odporny na jego szkodliwe działanie.

Głównym celem tego adware jest aby włączyć przeglądarkę do wyświetlania reklam narzędzia. To będzie powódź ekranu z irytujących reklam i wyskakujących okienek, niezależnie od tego, które strony odwiedzasz. Co więcej reklamy będą specjalnie ukierunkowane, więc jest bardziej prawdopodobne kliknąć przycisk na nich. Za każde kliknięcie możesz zrobić, pasożyt będzie zarabiać. I aby uzyskać dobry zysk, ilość treści sponsorowanych będzie rosnąć każdego dnia, co spowoduje różnego rodzaju kłopoty dla przeglądarki. Nie wspominając już o tym, że bezpieczeństwo online i ochrony prywatności można łatwo dostać załatwiać kompromisowo, dzięki obecności pasożyta na twoim komputerze.

Najpopularniejszym środkiem dystrybucji adware zawierają fałszywe aktualizacje, pakiety wolnego oprogramowania, spam wiadomości e-mail, załączniki wiadomości e-mail i pliki wykonywalne, zacienionych linki i reklamy, a także uszkodzone pliki torrent. To jest ważne, aby zwrócić szczególną uwagę na to, co robisz w Internecie. Pomyśl dwa razy, zanim klikniesz na cokolwiek. Nie ślepo zaufania losowe pop-up, który wzywa możesz śledzić podejrzanych szuka aktualizacji łącza.

Częściej niż nie takie linki przekierowują do niebezpiecznych stron internetowych osób trzecich. Nieświadomie może otwiera tylne drzwi dla hakerów, które próbują wykraść Twoje prywatne dane, więc można go sprzedać, aby inni ludzie dla zysku. Co należy zrobić, to polegać jedynie na oficjalnej i licencjonowanych źródeł, jeśli chodzi o update lub pobierania oprogramowania.

Adware jest nie po to, aby być traktowane lekko. Dużą liczbę reklam nie może wydawać się bardzo groźne, ale istnieje niebezpieczeństwo ukryte za nimi. Ten rzecz jest, nigdy nie wiesz, gdzie one mogą przekierować Cię do. Pasożyt jest zaprogramowany do wyświetlania reklam jak najwięcej jak to możliwe. To nie jest zaprogramowany do sprawdzić je. Być może jedno kliknięcie od dając hakerom dostęp do informacji osobistych i finansowych. I nie chcesz, aby tak się stało, możesz? To bardzo ważne, że zachowujesz się jak najszybciej.

Po wykrycia obecności pasożyta, nie muszą tracić czasu i kontynuować jego usunięcie. Jeśli chcesz powrócić do przeglądania bezpieczne i wolne od reklam, musisz dostać uwalniać od ten przykry adware Grave Setup, zanim będzie w stanie zrobić poważne szkody do przeglądarki. Możemy pomóc z tym zadaniem. Poniżej tego ustępu znajdziesz szczegółowe instrukcje jak usunąć ten pasożyt z komputera raz na zawsze.

Grave Setup odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć wirusa Grave Setup z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *