Jak usunąć wirusa IBuddy (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Napisałem ten artykuł, aby pomóc w usunięciu wirusa IBuddy. IBuddy wirusa usuwania Przewodnik działa to dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Adware, jak sama nazwa wskazuje, jest niewiarygodnie przykry rodzaj złośliwego oprogramowania, który ma na celu Włączanie przeglądarki do narzędzia do wyświetlania reklam. Ibuddy jest przykładem takiego złośliwego oprogramowania. Gdy robi się na Twój komputer, rozpocznie bombardowanie się z wszelkiego rodzaju reklamy, jak pop-upy, banery, nawet w tekście promocje zbyt. Naszym celem jest stworzenie dochodów PPC (Pay-Per-Click) dla hakerów i stron internetowych, które będzie promować.

Aby zwiększyć szanse jego powodzenia, wstrętny pasożyt będą kraść ofiary danych przeglądania jak historia online i nawyków, jak również wyników wyszukiwania. Dane te okażą się bardzo pomocne w jego misji, aby zapewnić ukierunkowane reklamy, które będą wyglądać bardziej atrakcyjne dla użytkownika. Po tym wszystkim, więcej kliknięć, które sprawia, że ofiara, tym bardziej opłacalna program ten zostanie na cyber-przestępców.

Często adware kryje się za pakiety wolnego oprogramowania, fałszywe aktualizacji wiadomości, wiadomości spamowych i załączników, plików torrent, zainfekowanych stron internetowych i reklamy, itp. Co ludzie nie zdają sobie sprawy jest, że tylko oni mogą dać dostęp do adware. Te pasożyty nie atakują komputer na własną rękę. Oni są bardzo sprytne i zrobi wszystko, aby oszukać, więc mogą one przedostać się przeglądarki. Częściej niż nie freeware jest, jak udaje im się przemycić w.

widzisz, użytkownicy są znane, aby przejść przez proces instalacji i kliknij na przycisk ‘Dalej’ nie dając wiele myśli do czego faktycznie się zgadzają. W rzeczywistości możemy się założyć, że zwykle zdecyduje się na szybkiej instalacji po zakończeniu pobierania oprogramowania z Internetu. Cóż to jest duży błąd. W ten sposób, nie będziesz w stanie wyświetlić pełną zawartość co pobrałeś.

Częstokroć malware jest przebrany za dodatkowe oprogramowanie, które nie jest odpowiednio ujawnione po pobraniu i w ten sposób użytkownik będzie mieć pojęcia o jego istnieniu. Co musisz zrobić, to wybierz Custom/ tryb zaawansowany w Kreatorze instalacji i po prostu odznacz wszelkie Instalacje opcjonalne, które są dostępne. Przy robienie ów, będą chronić komputer złośliwego oprogramowania.

Adware jest moc jest często niedoceniane. Wielu użytkowników nie nawet rozważyć ten pasożyt ‘prawdziwy wirus’ ponieważ jedynie ogranicza jego atak tylko przeglądarki. Mimo to nie jest nieszkodliwe. To łatwo poważnie uszkodzić przeglądarki i zapobiec robi wszelkiego rodzaju prace w Internecie. Nie wspominając o poważnych zabezpieczeń i prywatności naruszenie to przyczyny po to atakuje Twój PC.

Prędzej czy później przeglądarki nie będzie w stanie wyświetlić wszystkie reklamy generowane jego sposób. W pewnym momencie, to będzie początek awarii połączenia internetowego będą się wolniej, a komputer rozpocznie się lagi. Twoja przeglądarka może nawet całkowite zatrzymanie pracy. Dlatego musisz dostać uwalniać od ten przykry adware, zanim jest w stanie umieścić swoje prywatne dane w niebezpieczeństwie i można mieć normalnego przeglądania doświadczenie. Jeśli nie wiesz jak usunąć ten pasożyt cyber, możemy pomóc. Jest wszystko, co musisz zrobić, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami poniżej.

IBuddy odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć wirusa IBuddy z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *