Jak usunąć wirusa Lonlingdom.cool (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Lonlingdom.cool. Ten przewodnik usuwania Lonlingdom.cool działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Czy ciągle dostanie przekierowany do strony Lonlingdom.cool? Mamy złe wieści dla Ciebie. Wygląda na to, że komputer ma już przeniknęły przez porywacza przeglądarki. To złośliwe oprogramowanie przejmuje przeglądarki i modyfikuje ustawienia, które uzna to za stosowne. Ofiary tego złośliwego oprogramowania często zauważają, że ich strona, nową kartę strony i preferowany wyszukiwarka zostały zmienione na stronie Lonlingdom.cool.

Co więcej porywacze są znane do bombardować ekran ofiary z irytujące w tekście i banery reklamowe, jak również pop-upy, które będą bardzo intrygujący do użytkownika. To jest ponieważ ten pasożyt ma możliwość uzyskania historii przeglądarki, nawyki i nawet zapytań, tak aby zapewnić wszelkiego rodzaju reklamy, które użytkownik jest najbardziej prawdopodobne kliknąć na. Często takie ogłoszenia będą w formie ekskluzywne oferty i oferty, specjalne kupony, sprzedaży, miga wiadomości, które są łatwo złapać oko, fałszywe aktualizacje, itp. Głównym celem porywacza przeglądarki jest do tworzenia dochodów poprzez metody pay-per-click lub pay-per-view.

Najpopularniejszym środkiem dystrybucji porywacza przeglądarki jest za pomocą dołączonego oprogramowania, aktualizacji fałszywe wiadomości, wiadomości spamowych i załączniki, fałszywe linki i reklamy i wiele innych. Użytkownicy mogą wyświetlić losowe pop-up, który wzywa ich, aby zaktualizować program lub aplikację na komputerze, czyniąc je klikać podejrzane łącza. W większości przypadków takich żądań aktualizacji są fałszywe. Nie wpaść w pułapkę. Zawsze używać źródeł wiarygodnych i licencjonowanych do zaktualizowania oprogramowania. Podczas pobierania oprogramowania wiązki, być bardzo ostrożnym.

Deweloperzy często przepakować programy i połączyć je razem z malware, który nie jest poprawnie ujawniane. To sprawia, że ofiary nieświadomy, że w rzeczywistości pozwalają złośliwy pasożyt na ich komputerze. Aby uniknąć takich rzeczy, należy wybrać niestandardowe lub Zaawansowane instalacji typu. W ten sposób, wszystko, co musisz zrobić jest po prostu odznaczyć niepotrzebne programy, które uznają za podejrzane lub nigdy nie przeznaczone do pobrania w pierwszej kolejności.

Przeglądarka porywacze somolotu mogą nie być równie niebezpieczne, jak wirusy z konia trojańskiego lub kategorii ransomware, ale one wciąż nie należy lekceważyć! Za reklam i pop-upy generowane przez ten złośliwy pasożyt może czaić się ukryte zagrożenia! Jest to bardzo możliwe, że nieświadomie umożliwiają hakerom dostępu do komputera, klikając reklamę zainfekowany. W ten sposób można umieścić swoją prywatność i bezpieczeństwo w jeszcze większe niebezpieczeństwo!

Jeśli chcesz powrócić do spokojnej, bezpiecznej i pasienie się przeżycie wolne od reklam, trzeba usunąć porywacza przeglądarki Lonlingdom.cool z komputera jak najszybciej wykryć jego obecności na komputerze. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zadaniu, możemy pomóc Ci z naszych szczegółowy zestaw instrukcji, które znajdziesz poniżej.

Odinstaluj Lonlingdom.cool

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli wiesz jak to zrobić, przejdź poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Wykonaj kroki, aby dokładnie usunąć Lonlingdom.cool z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Lonlingdom.cool z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *