Jak usunąć wirusa Mac Tonic (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Napisałem ten artykuł, aby pomóc w usunięciu wirusa Mac Tonic. Mac Tonic wirusa usuwania Przewodnik działa to dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Jeśli zauważy się obecność narzędzia Mac Tonic na twoim komputerze, jesteś w tarapatach. Jest złośliwy pasożyt z kategorii Adware. Jest to misja? Do przejęcia przeglądarki. Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Microsoft Edge, nie jest żadna aplikacja przeglądarki, która jest bezpieczna od ten malware.

Mac Tonic jest głównym celem jest, aby włączyć przeglądarkę do narzędzia do wyświetlania reklam, więc można korzystać z każdego kliknięcia ofiara sprawia, że reklamy generowane. Co gorsza, adware będzie dostosować reklamy według danych uzyskanych web na ofiary, takich jak przeglądanie historii, zwyczajów i zapytań. Cokolwiek, aby najprawdopodobniej na promowane treści użytkownika.

Adware jest najbardziej powszechnie rozprzestrzeniają się spam wiadomości e-mail, załączniki wiadomości e-mail i pliki wykonywalne, uszkodzone linki i reklamy, Darmowe pakiety oprogramowania, fałszywe aktualizacji wniosków, itp. W celu kierowania z potencjalną infekcją adware, doradzamy naszym czytelnikom, aby uzyskać ich aktualizacje oprogramowania tylko do źródeł wiarygodnych i licencjonowanych. Nie tylko ślepo zaufania losowe pop-up, który wzywa do łącza aktualizacji wątpliwe.

Częściej niż nie takie przekierowywania prowadzić do niebezpiecznych stron internetowych osób trzecich, które może uszkodzić komputer i zarazić złośliwego oprogramowania. Mówiąc o oprogramowanie, jeśli często pobrać programy i aplikacje z Internetu, upewnij się, że zdecydować się na tryb niestandardowe lub zaawansowane w Kreatorze instalacji. To daje moc, aby nie tylko wyświetlić pełną zawartość oprogramowania, które masz zamiar zainstalować, ale również usunąć zaznaczenie niechcianych programów lub aplikacji, która wydaje Ci się podejrzana. Zalecamy wyłączenie się żadnego dodatkowego oprogramowania, ponieważ jest to jeden, który zwykle okazuje się być ukryte złośliwe oprogramowanie w przebraniu.

Zanim można panikować, że Twój komputer został posiekany, musisz wiedzieć, że adware nie jest równie niebezpieczne, jak wirusy, trojany lub ransomware. Większość ludzi nie nawet traktować je jako prawdziwy wirus, ponieważ ogranicza jego atak tylko przeglądarki. Jednak to nie znaczy, że to nieszkodliwe. Wręcz przeciwnie. To jest więcej niż zdolne do narażania bezpieczeństwa w Internecie i prywatności.

Osobiste informacje, takie jak, ale nie ogranicza się do adresów IP, poświadczeń konta bankowego, hasła, numery kart kredytowych, identyfikator logowania, itp można łatwo wpaść w ręce cyberprzestępców, dzięki ten złośliwy pasożyt. Nie tylko to, ale istnienie tego adware na komputerze będzie również prowadzić do powolnego połączenia internetowego i częste awarie przeglądarki.

W pewnym momencie Twoja przeglądarka będzie przestać odpowiadać zupełnie. Wtedy zdajesz sobie sprawę, że będziesz w stanie wykonać każdy rodzaj pracy w Twojej przeglądarce. Ale jeśli nasze szczegółowe instrukcje i akt jak najszybciej wykryć tego szkodliwego oprogramowania, oszczędzisz sobie tak wiele kłopotów. Im mniej czasu odpadów, tym lepiej! Usunąć ten przykry adware i odzyskać kontrolę nad przeglądarki, zanim będzie za późno!

Mac Tonic odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki należy wykonać, aby usunąć porywacza przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Mac Tonic wirus z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *