Jak usunąć wirusa MediaGet (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

MediaGet jest reklamowany jako narzędzie, które mogą być pomocne dla Ciebie. W rzeczywistości to nie. Ta aplikacja jest rzeczywiście złośliwego oprogramowania z kategorii adware, przeznaczone do powodzi ekranu z ciężkich reklamy, każdorazowo po otwarciu przeglądarki. Coś z adware jest, że to nie cel systemu komputerowego.

Pasożyt jest zaprogramowany, aby zainfekować każdą przeglądarkę sieci web, który jest zainstalowany na komputerze – Chrome, Firefox, krawędzi, Explorer, Opera, Safari. Gdy jest zainstalowany, ten paskudny aplikacji zmieni niezależnie od sieci web ustawienia niezbędne do realizacji jego misji złośliwy. Następnie zmieni platformy internetowej do narzędzia do wyświetlania reklam.

Na każdej stronie, którą odwiedzasz adware wyświetli wielu natrętnych reklam w różnych formach, takich jak pop-upy, banery i nawet w tekście. Widzisz, MediaGet pasożyta jest uporządkowane zapewnienie reklamy jak najwięcej jak to możliwe. To nie jest jego zadanie, aby je zweryfikować. Powiedział, że nigdy nie wiadomo, gdzie pozornie niezawodne ad zabierze Cię. Może przekierowane do witryn stron trzecich podejrzanych, a nawet niebezpieczne, które dążą do uszkodzenia komputera i kradzieży danych osobowych.

Ważne jest, aby wspomnieć, że MediaGet aplikacja nie może najechać na własną. Potrzebuje Twojej zgody, aby zainstalować. Normalnie użytkownik instaluje ten adware, nawet nie zdając. Najczęstszym błędem jest do wyboru Tryb szybkiej edycji w Kreatorze instalacji podczas instalowania pakietu oprogramowania. Ten sposób, jeśli ma żadnych ukrytych treści w formie bonusu programy lub aplikacje, one będą instalowane automatycznie.

Aby upewnić się, że oprogramowanie nie ślizga się na twoim komputerze, bez echa, zaleca się wybór zaawansowanych Custom/ rodzaj instalacji. Wszelkie Instalacje opcjonalne staną się widoczne dla Ciebie i będziesz być w stanie łatwo je odznaczyć, więc one nie uzyskać dostępu do urządzenia. Innych środków rozpowszechniania adware obejmują, ale nie są ograniczone do spamu, wiadomości e-mail i załączników, plików torrent, fałszywe aktualizacje i zainfekowane łącza.

Adware istnieje do tworzenia dochodów do jego twórców i strony, które będą promować. Dzieje się tak za pośrednictwem systemu pay-per-click. Dla każdej reklamy, którą należy kliknąć na pasożyta zostanie wypłacona. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, pasożyt będzie monitorowanie aktywności w Internecie i zbierania danych sieci web, takich jak przeglądanie historii, zwyczajów i kwerend wyszukiwania. Z tej informacji adware będzie w stanie dostarczyć reklamy, które będą bardziej prawdopodobne kliknął na przez użytkownika. Niestety to nie tylko cenne dane, że oszuści mogą dostać w swoje ręce przez złośliwe oprogramowanie.

Informacje osobiste i finansowe można łatwo uzyskać przez hakerów, dzięki nieprzyjemnych adware. Jakby to wszystko nie jest wystarczająco dużo, tego pasożyta jest również odpowiedzialny za szkody wyrządzone w przeglądarce. Wkrótce zauważysz objawy infekcji złośliwego – powolne prędkości Internetu, przeglądarki częste awarie, opóźnienia, itp. W pewnym momencie Twoja przeglądarka będzie mogła działać poprawnie i przestanie działać całkowicie, ze względu na duże obciążenie reklamy generowane jego sposób.

Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad przeglądarki i ochrony bezpieczeństwa w Internecie i prywatności, należy usunąć tego niebezpiecznego pasożyta z komputera, zanim będzie w stanie zrobić szkody!

MediaGet odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć wirusa MediaGet z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *