Jak usunąć wirusa Oload.icu (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Wygląd strony Oload.icu oznacza jedno. Że komputer jest już Darmowe adware. Jakoś pasożyta z rodziny adware udało się wkraść w urządzeniu bez echa, a teraz powoduje problemy. Nie martw się, to złośliwe oprogramowanie ogranicza jego atak tylko przeglądarki sieci web. Oznacza to, że sam system komputer nie został zainfekowany.

Mimo to, od momentu tego szkodnika atakuje i wywołania przeglądarki jego domu, to zacznie generować wiele irytujących reklam. Mogą być w postaci wyskakujące okienka, w tekście, banerów lub migający alerty. Może być również oznaczone z tekstu, który czyta ‘Powered by Oload.icu’, ‘Sprowadzony do Ciebie przez Oload.icu’, ‘Reklamy przez Oload.icu’, itp

, duża liczba promocji będzie bardzo szkodliwe do przeglądarki sieci web, powodując jego awarii i lagi na codzień. Należy również wiedzieć, że adware nie jest zaprogramowany w celu sprawdzenia stron, które będzie sponsor, więc istnieje sposób, wiedząc na pewno, gdzie może dostanie przekierowany do. Być może jedno kliknięcie od przekierowywane do zainfekowanych stron internetowych, która będzie dążyć do uszkodzenia komputera.

Dobrą wiadomością jest to, że ten pasożyt nie jest tak zaawansowane. Jedynym sposobem do infiltracji komputera jest, jeśli możesz zainstalować go samodzielnie. W większości przypadków użytkownicy zrobić nawet nie zdając. Często adware kryje się za spam poczta elektroniczna i zacienionym reklamy. To najlepiej usunąć wszelki spam wiadomości e-mail od nieznanych nadawców, zwłaszcza, jeśli zawierają one załączniki i pliki wykonywalne. Również Jeśli reklamy wydaje się zbyt piękne mogło być prawdziwe, w rzeczywistości, mogą być przeznaczone do zwabić Cię w pułapkę. Upewnij się, że tylko godne zaufania strony sieci web.

Jeśli musisz zaktualizować swoje oprogramowanie, nie spiesz się do kliknięcia na pierwszy aktualizacja pop-up, który pojawił się na ekranie. Częściej niż nie takich powiadomień okazują się być fałszywa. Adware może również znaleźć drogę na komputerze poprzez pliki torrent i pakietów oprogramowania. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, co pobierasz i pomyśleć dwa razy przed kliknięciem na przycisku ‘Zgadzam się’. Przyzwyczajaj do gruntownego zapoznania się z regulaminem. Zalecamy zainstalowanie custom/ są zaawansowane ustawienia, aby upewnić się, że wszelkie treści bonusowe nie kryje się od Ciebie.

Oload.icu Strona internetowa ma miejsce w przeglądarce sieci web. Jego pop-upów będzie za Tobą bez względu na to, jakie strony odwiedzasz. Nawet strony, które nie wyświetlać żadnych reklam będzie teraz zalany treści sponsorowanych. Celem pasożyta jest kliknąć na reklamy jak najwięcej jak to możliwe. Za każde kliknięcie, które wprowadzasz adware jest opłacany. Aby upewnić się, że jego misja zakończy się pomyślnie, to będzie Ciebie szpiegować. Aktywności w Internecie będzie monitorowany non stop i danych, takich jak przeglądanie historii i Szukaj wyników – zebrane, tak więc może zapewnić ukierunkowane treści, będziesz bardziej skłonni do klikania.

Niestety, który nie może być tylko osobowych, które można wykraść od Ciebie. Hasła, adresy IP, poświadczeń konta bankowego, numery kart kredytowych, identyfikator logowania, itp może również wpaść w ręce oszustów, którzy starają się sprzedać te dane do innych wątpliwych stron trzecich. Jedynym sposobem, aby rozwiązać ten problem jest usunąć ten paskudny pasożyta, zanim będzie za późno!

Odinstaluj Oload.icu

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Oload.icu z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *