Jak usunąć wirusa PCTuner | Aktualizacja

PUP

PCTuner został sklasyfikowany jako potencjalnie niechcianych programów (PUP), których głównym celem jest podjęcie pieniędzy. W rzeczywistości gdy program nacieki system, czyni jego najlepsze, aby przekonać się, że Twój komputer jest pełen złośliwych zagrożeń. Jednak nie należy ufać PCTuner tak łatwo. W przeciwnym razie zabezpieczenia systemu może być naprawdę umieścić w niebezpieczeństwie.

Jak najszybciej PCTuner infekuje komputer, rozpoczyna się wykonywanie i codzienne skanowanie systemu, nie ma znaczenia, jeśli zatwierdziły je, lub nie. Oczywiście wyniki te codzienne skany są całkowicie fałszywe, więc nie należy wierzyć w nich. Dzieje się tak, ponieważ wyniki są specjalnie zaprojektowane, aby spowodować chaos i zwodzi, że jedynym sposobem, aby zapisać swój komputer jest wywołać numer telefonu, który jest wyświetlany na ekranie monitora. Niemniej jednak, mając na uwadze fakt, że jedynym zagrożeniem w systemie jest mianowicie PCTuner, na pewno nie należy ufać tej aplikacji.

Faktycznie, PCTuner czy potrzebuje Twojej zgody, aby wprowadzić komputer. Aplikacja jest tak twórczy jak oszukują do zatwierdzenia jego instalacji, że nie nawet sprawę, że jest obecny w systemie. W rzeczywistości moment można zauważyć adware na komputerze jest, gdy Twoja przeglądarka pobiera zalany reklamy, których nie musisz w ogóle.

Jako PCTuner nie można pobrać z oficjalnej strony, program używa różnych metod ale dobrze znanych dystrybucji. Należą do nich chowając się za spam poczta elektroniczna przywiązanie, freeware, uszkodzone linki lub stron internetowych i udając fałszywych aktualizacji. Wspólną cechą wśród tych metod dystrybucji jest fakt, że zależą one od Twojego szaleństwa.

Na przykład podczas instalowania nowego oprogramowania, większość użytkowników komputerów nie czyta Regulamin dostarczonych przez Kreatora instalacji. Z tego powodu one nieświadomie zatwierdzić instalację dodatkowych programów i niech adware w ich systemach. Aby uniknąć tego problemu, należy być bardzo uważny podczas instalacji nowych aplikacji w systemie i starannie wybrać źródeł do pobrania. Również, PCTuner może zainfekować komputer przez chowając się za spam poczta elektroniczna przywiązanie, uszkodzone linki i strony internetowe, lub po prostu udając fałszywych systemu lub Aktualizacja programu.

Należy pamiętać, że aby zwiększyć swoje szanse, aby oszukać, PCTuner spędza jakiś czas monitorowania aktywności przeglądarki. Po adware zapisuje za mało danych o Tobie, to zaczyna wyświetlania dostosowanych reklam, zgodnie z Twoich osobistych zainteresowań. W ten sposób możliwość otwierania reklamę znacznie wzrasta.

Niemniej jednak głównym problemem o PCTuner jest, aplikacji nie można tylko monitorować. Jeśli jest obecny w systemie, program jest w stanie kradzież danych osobowych i finansowych i udostępnianie go osobom trzecim, którzy mogą wykorzystać je do celów złośliwy. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, należy od razu usunąć PCTuner z komputera.

Odinstaluj PCTuner

STEP-1Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-6

Otwórz MS Config razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć PCTuner z komputera? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *