Jak usunąć wirusa Poweliks (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Trojans

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Poweliks. Ten przewodnik usuwania Poweliks działa dla wszystkich wersji systemu Windows.

Poweliks jest nowo opracowany konia trojańskiego, który potrzebuje brak uprawnień do infiltracji komputera. Złośliwych zagrożeń (również znany jako Win32/ Poweliks, lub Trojan. [ ]) zazwyczaj wchodzi system operacyjny po cichu, przy użyciu uszkodzonego spam poczta elektroniczna przywiązanie, wykorzystać Microsoft Office (CVE-2012-0158), pakiety oprogramowania lub różnych innych zabezpieczeń backdoory. Jednak najważniejszym faktem o Poweliks jest to, że tajne Trojan nie tworzy żadnych plików na maszynie wirtualnej, co bardzo utrudnia jego wykrycie.

Zwykle Poweliks malware jest rozpowszechniany przez phishing e-mail, który jest rzekomo wysłane pocztą Kanada Post lub USPS. Użytkownicy poczty e-mail otrzymywać Państwa, że usługa post udało się dostarczyć kilka elementu i teraz zawiera informacje o śledzeniu w załączonym pliku. W przypadku, gdy nie czekasz na działki mają być dostarczone, nie powinny otworzyć takie fałszywe e-maile i usunąć je od razu z. W przeciwnym razie system zostanie zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie.

Należy pamiętać, że tego rodzaju oszustwa jest szeroko stosowany, więc musisz być bardzo uważny z wszelkie podejrzane e-maile i oferty, które otrzymujesz. Również to jest bardzo ważne, aby ochronę maszyny wirtualnej przed malware i spyware, w przeciwnym razie są bardzo narażone na problemy związane z zabezpieczeniami.

Poweliks znajduje się rejestru systemu Windows, który jest nową metodę dystrybucji złośliwego oprogramowania, ponieważ pliki początkowe trzymać cały kod, szyfrowane i ukryte, które jest niezbędne do kompromisu całego systemu. Napastnicy wykorzystali lukę w zabezpieczeniach CVE-2012-0158 w Microsoft Work. Co Poweliks w rzeczywistości nie jest tworzenie rejestru startowy, który wykonuje uzasadnionych rundll32.exe. W przypadku, gdy maszyna wirtualna ma PowerShell lub.NET framework, pobierze je z oficjalnej strony firmy Microsoft.

Po tym zakażenie odszyfrowuje skrypt programu PowerShell z zaszyfrowanego kodu JavaScript. Tak szybko, jak szkodliwe operacje są wykonywane, binarne program jest wykonywany. W rezultacie program łączy się z niektórych odległych miejsc na odbieranie poleceń napastników. Ze względu na fakt, że wszystkie akcje wykonywane są przechowywane w rejestrze, są tworzone żadne pliki na komputerze.

Dotyczące rejestru autostart charakter, co oznacza nazwa klucza nie jest znak ASCII, tak Regedit nie jest w stanie go odczytać. Z tego powodu użytkownik nie może otworzyć klucza.
Aby złapać infekcję, rozwiązania AV powinien wykryć pierwotnego dokumentu Word przed jego wykonania i zanim dotrze do ofiary. Innym rozwiązaniem jest wykrywanie wykorzystać oprogramowanie po jego wykonaniu.

W celu uniknięcia takich problemów zabezpieczeń, należy upewnić się, że system operacyjny jest dobrze chronione przed złośliwym oprogramowaniem. Jednak nie można po prostu odinstalować Poweliks z systemu, bo to niebezpieczna aplikacja. Jak nie ma żadnej gwarancji, czy Twój komputer będzie się zarazić, czy nie, musisz zainstalować program renomowanych anty malware. W Twoim przypadku z pewnością powinien mieć narzędzie do usuwania Poweliks, co spowoduje skasowanie Poweliks malware z maszyną wirtualną.

Odinstaluj Poweliks

STEP-1Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-6

Otwórz MS Config razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Poweliks z komputera? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *