Jak usunąć wirusa ScreenGlaze (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Adware

Napisałem ten artykuł, aby pomóc w usunięciu wirusa ScreenGlaze. ScreenGlaze wirusa usuwania Przewodnik działa to dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Ze względu na jego zdolność do infiltracji komputera, bez żadnych uprawnień, ScreenGlaze został sklasyfikowany jako aplikacja adware. Program nie jest tak niebezpieczne, choć uznaje się, jako potencjalnie niechciane, ponieważ gdy są obecne na komputerze, może spowodować różne problemy zabezpieczeń. Z tego powodu, najlepszą rzeczą jaką można zrobić w takim przypadku jest usunąć ScreenGlaze z systemu bez wahania.

Jeden na twoim komputerze, ScreenGlaze wyświetli wygaszacz ekranu, w przypadku, gdy użytkownik jest nieaktywny przez co najmniej 3 minuty. Na ten wygaszacz ekranu zobaczysz pole wyszukiwania. Niektóre komputery, które użytkownicy mogą pomyśleć, że jest to przydatne, ponieważ będą w stanie szybciej znaleźć istotne informacje, jednak prawda jest zupełnie inna.

Co należy wiedzieć o ScreenGlaze, jest, że używa strona Trovi.com, który jest dostawca wyszukiwania zawodne. W związku z tym nawet jeśli ScreenGlaze wygląda jak bardzo przydatne aplikacji, możesz nie go zapamiętać w systemie tylko dlatego, że pozwala na wyszukiwanie informacji prosto z monitora.

Jak już wspomniano powyżej, ScreenGlaze jest w stanie przedostawaniu komputera bez pytania o wszelkie pozwolenia. Jednak większym problemem jest to, że aplikacja adware zwykle przemieszcza się wraz z innych podejrzanych programów, takich jak MyPC Backup, Super Optimizer i PC Speed Up. W rzeczywistości, to jest główny powód, dlaczego ScreenGlaze został sklasyfikowany jako potencjalnie niechcianych programów (PUP).

Należy pamiętać, że wszystkie wyżej wymienione aplikacje są uważane za niewiarygodne, co jest bardzo ważne, aby usunąć je z maszyny wirtualnej. W międzyczasie należy pamiętać, że innych niepożądanych programów może również ślizgać na twoim komputerze, w przyszłości, więc należy upewnić się, że Twój komputer jest dobrze chroniony przed złośliwym oprogramowaniem. Najprostszym sposobem na to jest instalując oprogramowanie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem na systemie i Zachowaj włączony cały czas.

Ze względu na fakt, że ScreenGlaze nie jest tak niebezpieczne zakażenie, można usunąć PUP za pomocą panelu sterowania. Aby pomóc Ci to, instrukcje ręcznego zostały przedstawione poniżej tego artykułu. Zgodnie z instrukcjami usuwania w ich prawo dokładnej kolejności, można całkowicie usunąć aplikacji adware. Jeszcze można również usunąć zagrożeń wirtualnych automatycznie po zainstalowaniu niezawodne antimalware narzędzia na komputerze. To narzędzie pomoże Ci zlokalizować i usunąć wszystkie potencjalnie niechciane programy z komputera.

Dobrą wiadomością o ScreenGlaze jest to, że jego usunięcie nie jest trudno procesem. Jak już wspomniano można usunąć program ręcznie lub automatycznie. Jednak nawet jeśli po zakończeniu procesu ręcznego, trzeba jeszcze uruchomić pełne skanowanie komputera, aby zidentyfikować wszelkie resztki rejestru lub plików tymczasowych. Można to zrobić po zainstalowaniu narzędzia renomowanych ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, które będzie znaleźć i usunąć wszystkie istniejące zagrożenia na raz i będzie chronić swój system przed wirusami.

ScreenGlaze odinstalować wirus

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki należy wykonać, aby usunąć porywacza przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć ScreenGlaze wirus z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *