Jak usunąć wirusa Search.gg (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Search.gg. Ten przewodnik usuwania Search.gg działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Search.gg jest to strona, która nie musi być zaufany. Jego wygląd na ekranie oznacza jedno – że porywacza przeglądarki paskudny czai się gdzieś na swoim urządzeniu. Porywacze są znane być zdolne do podejmowania pełną kontrolę nad każdym istniejącym przeglądarki na komputerze, z którym oni najechali. Zastępują one nową kartę strony, a także na stronie głównej na niestandardową. Oni nawet zmienić preferowaną wyszukiwarkę z innym. W tym konkretnym przypadku witryny niestandardowej, który jest wyświetlany wszędzie przez pasożyta jest Search.gg. Co to jest więcej, porywacze mają prawo robić niezależnie od zmian chcą, dotyczące ustawień przeglądarki.

Można także zainstalować inne aplikacje zacienionym, rozszerzenia lub paski narzędzi, bez uzyskania zgody użytkownika po raz pierwszy. Ale najbardziej irytujących rzeczy na temat tego typu malware, że generuje dużą liczbę natrętne reklamy. Takiej treści będzie przeznaczony specjalnie do stawienia się bardziej atrakcyjne dla użytkownika. To wszystko dzięki porywacza możliwość uzyskania niezależnie od danych sieci web wymaga od użytkownika, takich jak przeglądanie historii i wyszukiwania kwerendy. Głównym celem jest stworzyć dochód za każde kliknięcie, które sprawia, że ofiara na treści sponsorowanych.

Przeglądarka porywacze somolotu używać metody dystrybucji masy, zbrojną komputerów jak najwięcej jak to możliwe. Są one postrzegane, czai się za spam poczta elektroniczna i załączniki, pakiety oprogramowania i plików torrent. One może również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem zainfekowanych linki i reklamy, jak również fałszywych aktualizacji wiadomości. Co się dzieje, jest, że użytkownicy są zaniedbania i pochopnych, skutkujące niezamierzone instalacji złośliwego oprogramowania.

Często ludzie wybierają ten łatwy wyjście. Wybierając szybki montaż, przyniesiesz sobie tylko kłopoty. Deweloperzy są znane do pakietu niebezpieczne oprogramowanie wraz z innych programów i aplikacji. Oczywiście istnienia pasożyta nie być prawidłowo ujawnione, dzięki czemu użytkownik będzie mógł zobaczyć, że jest tam chyba niestandardowe lub Zaawansowane instalacji typu jest zaznaczona. Musisz zrozumieć, że przeglądarka porywacze somolotu cant hack komputera na własną rękę. Potrzebują Twojej pomocy, aby zaatakować. To proste, naprawdę. Jeśli nie zainstalować je na swoim urządzeniu, nie będą one powodować żadnej szkody.

Złośliwe oprogramowanie takie jak porywacza przeglądarki jest nie należy lekceważyć. Nie myślmy, że reklamy są wyświetlane na ekranie są nieszkodliwe. Pasożyt dba tylko o ich ilość. To nie jest zaprogramowany do sprawdzić je. Więc jeśli nie będąc ostrożnym i kliknij na jeden z nich, istnieje możliwość, gdzie możesz dostać przekierowany do podejrzanych, a nawet niebezpieczne witryny strony trzeciej, która ma na celu zainfekować komputer i kradzieży informacji osobistych.

Im dłużej pozwalasz porywacza zatrzymać na twoim komputerze, tym bardziej wzrośnie liczba reklam. Nieuchronnie doprowadzi to do przeglądarki sieci web uzyskanie poważnie uszkodzone, z powodu ataków ad ciężki. Po pierwsze rozpocznie się tyle, powolne prędkości Internetu, aż aplikacja zostanie uruchomiona crash i zamrozić na codzień. Prędzej czy później przeglądarki sieci web nie będzie mógł działać w ogóle. Jeśli nie zachowujesz się przed tym zagrożeniem, istnieje ryzyko ujawnienia danych finansowych i prywatnych. Jest szansa, że nie zabraknie oszustów. Jedynym sposobem, aby zabezpieczyć swoją obecność w Internecie i zachować prywatność Twoich danych osobowych jest usunąć porywacza przeglądarki Search.gg, tak szybko, jak jego wykrycie.

Odinstaluj Search.gg

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Search.gg z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *