Jak usunąć wirusa Web Companion | Aktualizacja

PUP

Web Companion jest promowana jako użyteczne narzędzie, które pomoże Ci zachować Twoje przeglądarki przed złośliwym oprogramowaniem adware, spamware, spyware i innymi zagrożeniami. W rzeczywistości nie jest tak różne od pasożytów twierdzi, ochrona przeglądarce od. Specjalistów IT klasyfikowanie tej aplikacji jako PUP (potencjalnie niepożądany Program). Ale nie pomyłka, niebezpieczeństwo, że oprogramowanie to może skierować Cię w to nic, ale potencjał. Nawet jeśli to się powiedzie, aby zachować inne pasożyty od portalu sieci web, ten pasożyt ma misję złośliwy.

Jak najszybciej Web Companion pobiera zainstalowany, ten szczeniak będzie monitorowanie Twojej aktywności w Internecie i zbieranie danych, takich jak między innymi wyniki wyszukiwania, przeglądarki nawyków i historii online. Z tej informacji będzie w stanie produkować odpowiednie reklamy w treści, że Ciebie, użytkownika, będzie bardziej prawdopodobne kliknąć na. Za każde kliknięcie możesz zrobić, pasożyt będzie zarabiać. Ale tam jest więcej. Aplikacja jest zaprogramowany do wyświetlania reklam jak najwięcej jak to możliwe, nie zwracając uwagi, jeśli prowadzą one do bezpiecznych źródeł. Oznacza to, że może przekierowane do witryn stron trzecich podejrzanych, a nawet niebezpieczne, które mogą uszkodzić komputer.

Web Companion PUP może pobrane i zainstalowane z jego oficjalnej stronie internetowej. Jednak to nie jedyny sposób na tego pasożyta do rozprzestrzeniania się. Innych środków rozpowszechniania obejmują wiadomości spamowych i załączniki, fałszywe aktualizacje, freeware, plików torrent i zainfekowany reklamy. W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości wyglądających, zwłaszcza, jeśli jest oznaczona jako Spam or/ i zawiera pliki dołączone, to najlepiej omijać z go. Nie jest rzadkością w przypadku zainfekowanych wiadomości e-mail podając się za wiadomość od wiarygodnych firm takich jak eBay, Amazon lub PayPal. W takich przypadkach najlepiej jest porównać na adres podany na ich oficjalnej stronie internetowej, aby upewnić się, że nie jest to ściema. Jeśli nazwa poczty e-mail nie jest taki sam, należy natychmiast usunąć tę wiadomość.

Web Companion można również automatycznie instalowane na twoim komputerze, jeśli nie jesteś zwracając szczególną uwagę na proces instalacji. Nie bądź pochopny. Czytać każdy wiersz tekstu. To zawsze najlepiej wybrać Custom/ tryb zaawansowany w Kreatorze konfiguracji, co pozwoli wyświetlić żadnego oprogramowania bonus, który ukrywał się od Ciebie. Jest wszystko, co musisz zrobić, usuń zaznaczenie jakichkolwiek dodatkowych programów i aplikacji, więc nie są instalowane na komputerze.

Ten szczeniak nie jest wirus. Jednak to nie nieszkodliwe albo. A to nie może zaszkodzić komputera, może to spowodować uszkodzenie przeglądarki użytkownika, która zostanie automatycznie odzwierciedlona na twój pasienie się przeżycie. Jeśli zauważyłeś nagłe zmiany w zachowaniu przeglądarki jak otuliny, powolne minimalizacji i maksymalizacji okna, lub jeśli trwa dłużej dla przeglądarki odpowiedzieć, powinieneś wiedzieć, że to wszystko ze względu na istnienie PUP na twoim komputerze.

Ponadto zagrożone jest bezpieczeństwo online i ochrony prywatności. Oszuści mogą łatwo skorzystać z danej sytuacji i uzyskania poufnych informacji, którą mogą dzielić się z innymi ludźmi w celach korzystne. Jedynym sposobem, aby odzyskać kontrolę nad przeglądarki i chronimy Twoje informacje osobiste i finansowe jest usunąć tę złośliwą aplikację z komputera jak najszybciej. Staną się Ci opóźnienia podejmowania działań, pogorszenia sytuacji.

Odinstaluj Web Companion

STEP-1Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-6

Otwórz MS Config razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Web Companion z komputera? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *