Kaspersky Lab pozywa rząd USA produktami antywirusowymi Ban

Computer Security News

Rosyjskiej firmy Kaspersky Lab złożył pozew przeciwko rządowi USA przez Departament bezpieczeństwa wewnętrznego (DHS) decyzji o zakazie wykorzystywania produktów Kaspersky w agencji federalnych.

Odwoławczej Kaspersky Lab został złożony w USA sądu rejonowego dla Dystryktu Kolumbii i celów DHS wiążące dyrektywy operacyjnej 17-01, wydanego przez Agencję we wrześniu tego roku. W ubiegłym tygodniu prezydent USA Donald Trump wzmocnione bana przez podpisanie aktu krajowego autoryzacji obrony dla FY2018.

Według Kaspersky Lab, ban jest niezgodne z konstytucją, jak narusza spółki prawa. Cyberbezpieczeństwa firma uważa, że DHS należy dałeś to możliwość przeglądania informacji i go zakwestionować przed wydaniem dyrektywy.

Ponadto pozew Kaspersky twierdzi, że decyzja o zakazie użytkowania swoich produktów w Federalnej Agencji opiera się głównie na plotki i mediów raporty, powołując się na anonimowe źródła.

Pomimo faktu, że niektórzy ludzie wierzą, rząd USA może mieć rzeczywiste dowody, że Kaspersky został wspomagania Rosji szpiegostwa wysiłki, tu jest nic wobec dowód tego oświadczenia, i niektórzy urzędnicy podstawy ich oskarżenia na doniesienia.

Cyberbezpieczeństwa firma mówi, że dobrowolnie skontaktował się z DHS, w lipcu i zaproponował im do pomocy z badania firmy i jej produktów. Jednak zamiast nawiązania kontaktu z Kaspersky, DHS wydane dyrektywy 17-01 bez ostrzeżenia.

Kaspersky Lab twierdzi również, że a jedynie stosunkowo niewielki procent swoich dochodów pochodzi od rządu USA, DHS akcje miały negatywny wpływ na sprzedaż w innych sektorach, zarówno – w USA, jak i w innych krajach.

“Poprzez powiązanie dyrektywy operacyjnej 17-01, DHS birmańskiemu Kaspersky Lab reputacji, negatywny wpływ życia jego amerykańskiej pracowników i partnerów handlowych z siedzibą w USA i osłabione wkładów firmy szerszy bezpieczeństwa cybernetycznego Wspólnoty,” dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Kaspersky Lab stwierdził Eugene Kaspersky.

W odpowiedzi do niektórych urzędników USA twierdzi, że Kaspersky oprogramowanie jest niebezpieczne ze względu na głęboki poziom dostępu i uprawnienia, które wymaga dyrektor generalny Kaspersky mówi, że wszystkie produkty zabezpieczające mają te możliwości i nie jest sprawiedliwe, aby wyróżnić swoją firmę bez dowodu robi źle.

Firma cyberbezpieczeństwa próbował usunąć jego nazwisko poprzez uruchomienie nowej inicjatywy przejrzystości, które funkcje partnerów dostęp do kodu źródłowego i płacenia znacznie większy błąd zlecenia dla luki Znalezione w produkty firmy.

Kongres zaproszonych Eugene Kaspersky zeznawać we wrześniu, ale on był w stanie podróżować do Stanów Zjednoczonych w czasie rozprawy ze względu na problemy z wizą. W październiku ogłoszono drugi rozprawy, jednak prezes nie został zaproszony.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *