Komputery w Atlanta zarazić Ransomware

Computer Security News

Atlanta urzędników poinformował, że komputery w mieście zostały zainfekowane przez atak ciężkiej ransomware.

W ostatni czwartek, burmistrz Atlanta Keisha Lance DNA poinformował, że malware ma sparaliżowany niektórych wewnętrznych systemów i miasta dane zaszyfrowane.

Atak złośliwego oprogramowania spowodowała przerwanie kilka miasta usługi online, w tym “różnych aplikacji wewnętrznych i odbiorcy” płacić rachunki i uzyskiwać dostęp do informacji związanych z sądu.

Obecnie stopień zakażenia pozostaje nieznany, jednak naukowcy bezpieczeństwa strach inne konsekwencje dla obywateli.

Ze względu na możliwość naruszenia danych burmistrz Atlanta zalecane miasta pracowników i każdego, kto prowadził transakcje z Atlanta do monitorowania ich kont bankowych przez cały czas.

“Wczoraj rano, kłopoty komputer zaczął zakłócać działania zwykłego komputera w sieci Atlanta rząd.” Forbes odczytuje.

“Później burmistrz Keisha Lance DNA zwołał konferencję prasową, aby oczyścić powietrze. Źródło problemu: atak ransomware, który miał złamany wielu systemów. “

“Nie znamy zakresu więc pytamy tylko, że możesz być czujni,” burmistrz powiedział w konferencji prasowej. “Wszyscy z nas są przedmiotem niniejszej ataku, , jeśli będzie. Wielu z nas płaci naszych rachunków online, mamy bezpośredni depozyt, więc przejść do trybu online i sprawdź wyciągi z konta.”

Według śledczych napastnicy najpierw zaniedbali zagrożonym serwerze i rozpoczął malware rozprzestrzenia się do komputerów stacjonarnych w całej sieci całe miasto.

Nowy dyrektor operacyjny Atlanta Richard Cox ogłosił, że już zostały dotknięte kilka działów miasta.

“Nie znamy zakresu więc pytamy tylko, że możesz być czujni” Keisha spodnie stwierdził. “Wszyscy z nas są przedmiotem niniejszej ataku, , jeśli będzie. Wielu z nas płaci naszych rachunków online, mamy bezpośredni depozyt, więc przejść do trybu online i sprawdź wyciągi z konta.”

Zdaniem ekspertów istnieją nie krytycznej infrastruktury i usług, które zostały dotknięte, i wszystkich służb odpowiedzialnych za publiczne służby bezpieczeństwa, wody i lotniska działają normalnie.

W odpowiedzi na atak ransomware specjaliści IT wysyłane e-maile do miasta pracowników w wielu działach prośbą, aby odłączyć swoje komputery z sieci w przypadku, gdy zauważają, że wszelkie podejrzane działania.

Według zabezpieczenie ekspert, której opinia opiera się na język używany w komunikacie malware zakażenie spowodowane SAMSAM ransomware.

W lutym, 2 000 komputerów w Colorado DOT, Departament transportu agencji zamknięty ze względu na atak ransomware SAMSAM.

Departament Sprawiedliwości USA twierdzi, że szczep SAMSAM zostało użyte w celu złamania sieci wielu innych ofiar USA, w tym 2016 ataki placówek opieki zdrowotnej, które były uruchomione nieaktualne wersje aplikacji zarządzania treścią JBoss.

W kwietniu 2016 r. FBI wydał pilną poufną wiadomość “Flash” do firm i organizacji o Samsam ransomware i jego ofiar.

Obecnie FBI i Department of Homeland Security analizuje najnowsze ataku złośliwego oprogramowania.

Zrzut ekranu wiadomości domniemanego okup został opublikowany przez kanał wiadomości lokalne WXIA. Uwaga wymagania 0.8 bitcoin (około $ 6 800) na komputerze lub 6 bitcoin ($50,000) dla kluczy do całej sieci.

Burmistrz miasta powiedział, że Atlanta będzie szukać porady od władz federalnych, jak “poruszać się najlepszym rozwiązaniem”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *