Litwa jest dalej do Ban Kaspersky oprogramowanie produkty

Computer Security News

Po prezydenta Donald Trump zakaz stosowania produktów Kaspersky Lab w amerykańskie agencje federalne, Litwa jest kolejnym państwem, które zakazują cyber security firmy oprogramowania.

Wczoraj, władze litewskie poinformował, że będą zakazu korzystania Kaspersky Lab oprogramowanie z komputerów zarządzającego kluczowych systemów energii, finansów i transportu, ze względów bezpieczeństwa.

Wcześniej w tym roku Moskwa oparty zakład produktów zostały zakazane od sieci rządu USA z powodu oskarżeń że Kaspersky pomógł rosyjskich szpiegów, aby ukraść ściśle tajne informacja.

“Rząd… uznane że Kaspersky Lab oprogramowanie jest potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego, “ Państwa Bałtyckie UE Ministerstwa Obrony.

Agencje rządowe odpowiedzialne za “infrastruktury krytycznej” należy zastąpić popularne oprogramowanie antywirusowe w “krótkim czasie”, dodaje Ministerstwo.

Jakiś czas temu, powiedział szef wywiadu litewski Darius Jauniskis Kaspersky Lab “był czasem działając jako zabawkę w rękach administracji (rosyjskiego prezydenta Władimira) Putina”.

Cyber security firmy ma wielokrotnie zaprzeczył, wszelkie niewłaściwe powiązania z Kremla i powiedział, że zainfekowany oprogramowania Microsoft Office i nie własnej był odpowiedzialny za kradzież hacking materiałów amerykańskiego wywiadu.

Wczoraj, Kaspersky Lab powiedział rosyjskie media że byli “rozczarowany” i pewność klientów oni “nie masz się martwić, ponieważ one nie zostały poddane naruszeniem z naszej firmy.”

“Kaspersky lab oratorium nigdy nie pomogła ani nie pomoże to kiedykolwiek każdego Państwa na świecie do zaangażowania się w cyber szpiegostwo lub prowadzenia ataków cybernetycznych,” firma stwierdziła. “Kaspersky lab oratorium ma nie politycznych połączenia lub powiązania z jakiegokolwiek rządu.”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *