Miasto Atlanta stracił $2. 7M, ze względu na zmasowany atak Ransomware

Computer Security News

Kanał 2 działanie News poinformował, że miasto Atlanta został trafiony przez zmasowany atak ransomware, który kosztował co najmniej 2,7 mln $.

Niedawne zakażenie spowodowało przerwanie usług online kilka miasta. Wśród nich były “różnych wewnętrznych i klientami aplikacji” wykorzystywane do płacenia rachunków lub uzyskiwania dostępu do informacji związanych z sądu.

Według śledczych napastnicy zagrożone zagrożonym serwerze po raz pierwszy, a następnie ransomware zaczął, rozprzestrzeniania się do komputerów stacjonarnych w całej sieci Altanta.

Okupu przez hakerów był płatności Bitcoin 6, który jest około 51 000 dolarów.

Chief Operating Officer w Atlancie, Richard Cox, ogłosił, że złośliwe oprogramowanie wpływ kilka działów miasta, jednak departamentów odpowiedzialnych za publiczne służby bezpieczeństwa, wody i lotnisko są pracy jak zwykle.

Incydent był badany przez kanał 2 działanie News, który poinformował, że atak ransomware kosztować miasto około 2,7 mln USD.

“Byli prawdopodobnie nie chronionych, jak możemy chyba myśleli, że,” naukowiec Georgia State University, Don Hunt, stwierdził.

Śledczej o kanał 2, Aaron Diamant, uzyskać nowe rekordy, pozwalając gniazdka media, aby oszacować całkowity koszt ransomware atak.

Według zapisów koszt 2,7 mln USD obejmuje osiem nadzwyczajnych zamówień, które zostały podpisane, zaraz po sieci miasto zostało przejęte przez atak złośliwego oprogramowania.

“They got niektóre naprawdę wielkie graczy z drużyny, i oni wydatki dużo pieniędzy, więc głębokość problemy, które mieli są prawdopodobnie ogromne” Don Hunt wyjaśnił.

Przywódcy miasta Atlanta kontrakt 650.000 dolarów z kancelarią cyberbezpieczeństwa SecureWorks, który był zaangażowany w odpowiedzi na zdarzenia.

Dziennikarz śledczy stwierdził, że przywódcy podpisali również kilka innych umów, wśród których 600.000 dolarów umowy z zarządem Konsultant Ernst and Young na usługi doradcze i innym $730,000 umowy do Firsoft.

“To jest absolutnie prac budowlanych. Co oni chcą zrobić nie jest Reorganizujemy system, są one od podstaw i będzie od podstaw ponownie,” powiedział polowanie.

“Mówimy o możliwości naruszenia prywatności. “To może być wskaźnikiem, że masz problem głębiej wewnątrz, lub potencjalnie głębszy problem, który chcesz dostać przed od razu.”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *