Nowy Loki Bot kampanii ataków firmowych skrzynek pocztowych

Computer Security News

Kaspersky Lab bezpieczeństwa naukowcy stwierdzili, że znaleźli nowe spam kampanii, która atakuje firmowych skrzynek pocztowych przy użyciu malware Loki Bot.

Zdaniem ekspertów deweloperzy malware Loki Bot umożliwia różne techniki inżynierii społecznej ofiary otworzyć złośliwe załączniki, które byłoby wdrożyć złodziej Loki Bot.

Spam wiadomości zawierają załączniki z rozszerzeniem .iso, typ pliku, który działa jako kontener dla dostarczania szkodliwego oprogramowania.

“Od od początku lipca, widzieliśmy aktywność złośliwego spam, który jest kierowana firmowych skrzynek pocztowych. Odkryto do tej pory wiadomości zawierających załączniki z ISO rozszerzenia, które rozwiązania firmy Kaspersky Lab wykrywają Loki Bot. “ Państwa analizy Kaspersky.

“Malware jest kluczowym celem jest aby wykraść hasła z przeglądarek, wiadomości aplikacji, poczty i FTP klientów i portfele kryptowaluta. Loki Bot wywołuje wszystkie jego łupy z właścicielami malware. “

Zwykle spamu są w przebraniu powiadomień od innych firm, lub jako zamówienia i oferuje.

Operatorów złośliwego oprogramowania są wysyłanie kopii Loki Bot złośliwego oprogramowania do firmy adresy e-mail, które są dostępne ze źródeł publicznych lub na stronach internetowych firm.

Zabezpieczeń naukowcy zauważyli różnego rodzaju spam wiadomości, które zawierają fałszywe powiadomienia z popularnych firm, fałszywych dokumentów finansowych i fałszywych ofert lub zamówień.

“Co roku obserwujemy wzrost ataków spamem korporacyjnych sektora. ” Kaspersky Lab mówi.

“Sprawców korzystali z prób wyłudzania informacji i złośliwego spamu, w tym e-maili biznesowych kute, w ich dążeniu do poufnych informacji firmowych: własności intelektualnej, uwierzytelnianie danych, baz danych, konta bankowe, itp.”

Zdaniem ekspertów znaczenie dla organizacji przyjęcia środków bezpieczeństwa, w tym zarówno – zabezpieczenia techniczne i szkolenia dla pracowników, jest kluczowym czynnikiem dla ich ochrony online.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *