Po naruszeniu bezpieczeństwa Facebook Państwa danych musi być regulowany

Computer Security News

W sobotę, obserwator poinformował, że firma badań politycznych Cambridge Analytica z powiązania z prezydentem Trump, nabył 50 milionów Facebook kont użytkowników bez autoryzacji. Od tego czasu Facebook udziały w rynku na bieżąco dzieje, i naruszenia bezpieczeństwa została umieszczona wśród najbardziej wtórne naruszenia danych w historii.

Jak Cambridge Analytica nie miał wystarczająco dużo czasu, aby utworzyć własne niestandardowe profile dla wyborów w 2016, zapytał naukowiec Aleksandr Kogan Facebook opracowanie aplikacji płatniczych użytkowników do testu osobowości.

Niestety było kilka problemów z niniejszego Porozumienia. Pierwszy z nich jest, że Kogan nie ma żadnych uprawnień z Facebook, aby użyć danych, które zebrał do celów komercyjnych, a po drugie – aplikacja nie tylko zbierane dane z profilu użytkownika dla test osobowości, ale również uzyskane dane profilu użytkownika przyjaciół każdego zdającej bez ich wiedzy.

Jednak głównym problemem dla użytkowników jest to, że Facebook czekał ponad dwa lata przed udzieleniem tzw “bezprecedensowy dane do zbioru”. Tak użytkowników miał pojęcia, że Cambridge Analytica korzystali ich profile do opracowania technik wpływania na wyborców.

Firma stwierdziła, że nie zrobili nic złego, mówiąc, że “żadne dane z [the researcher] był używany przez Cambridge Analytica jako część usług jest świadczonych dla kampania prezydencka Donald Trump 2016”. Istnieją jednak pytania nad czy kampanii Trump pojawia się jednak zyskały przewagę w wyborach z naruszenia danych.

Firma Cambridge Analytica zaprzeczył także wszelkie niewłaściwe wykorzystanie Facebook profile użytkowników, ale byłego pracownika, który jest teraz informatora ma zdecydowanie zaprzecza roszczenie.

Obecnie Facebook ma 2.1bn aktywnych użytkowników, 1.4bn, z których korzystać ze strony każdego dnia. Jako społeczna platforma sieciowa pozwala użytkownikom na udostępnianie pomysłów, zdjęcia i wydarzenia z życia z przyjaciółmi, co łącznie daje Facebook najwyższej rozdzielczości obrazu każdego użytkownika firmy media, z naciskiem na emocje.

Dla reklamodawców, Facebook jest wyjątkowy ze względu na zdolność do więcej niż połowa wszystkich ludzi w każdym rozwiniętym rynku i moc daje reklamodawcom kierować.

Około pięć lat temu, zabezpieczeń, które eksperci sugerują, że algorytmy Facebook może służyć do przewidywanie liczby rzeczy jak produkt i preferencji politycznych z zaledwie kilku “lubi”. Jednak eksperci byli zaniepokojeni wpływ na prywatność, częściowo, ponieważ domyślne ustawienie Facebook lubi było “publiczne”.

Biorąc pod uwagę wszystkie analizy do tej pory, Facebook może być odpowiedzialny za naruszenie danych, które może stworzyć problemy prawne zgodnie z prawem państwa. Prokurator generalny Massachusetts ogłosił dochodzenie, i Cambridge Analytica napotkać opłaty, że złamał prawo wyborcze USA zatrudniając ludzi, którzy byli obywatelami USA ani posiadacze zielonej karty USA wybory prezydenckie w kampanię. Oba z nich mogą być przedmiotem działania przez FTC.

W każdym razie, po naruszeniu bezpieczeństwa ogromne, Facebook jest pewne, że dane należy regulować tak szybko, jak to możliwe, w celu zapewnienia ochrony prywatności użytkownika.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *