Usterka Adobe Flash niech hakerów Instalowanie złośliwego oprogramowania na komputerach

Computer Security News

Zwykle Adobe Flash gracz jest opisany jako lukę ze względu na jej wady zabezpieczeń oraz fakt, że Adobe nie patch je tak szybko, jak powinny.

Najnowsze wiadomości, które właśnie poinformował PAP jest, że Adobe umożliwia hakerom do zainstalowania złośliwego oprogramowania na komputerze. Złośliwe oprogramowanie zostało znalezione przez Kaspersky Lab i nazywa się FinSpy lub FinFisher, który jest zwykle używany do nadzoru przez organy ścigania.

Zdaniem ekspertów złośliwe oprogramowanie zainstalowane przez Adobe Flash luka dotyczy wszystkich niezałatane komputerów Linux, Mac, Chrome OS i Windows.

Kaspersky Lab zabezpieczeń raport stwierdza, że firma była aktywnie śledzenia haker grupę o nazwie BlackOasis, który udało się roślin złośliwego oprogramowania na komputerach za pośrednictwem luki w zabezpieczeniach w Adobe Flash Player plugin, przed podłączeniem tych Komputery z powrotem do serwerów w Holandii, Szwajcarii lub Bułgarii.

BlackOasis przy użyciu FinSpy cel ONZ urzędników i polityków Bliskiego Wschodu, jak również regionalne wiadomości korespondentów, działaczy i opozycji blogerów. Niemniej jednak ofiar grupy hakerów już są zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, Rosji, Afryki, Iraku, Iranie i Afganistanie.

Wcześniej w tym roku, Adobe Systems powiedział, że włożyli swoje wrażliwe Adobe Flash Player plugin do snu na dobre ponad dwóch lat od teraz, w roku 2020. Jednak do tego czasu użytkowników będzie nadal być narażony na ataki cybernetyczne i malware jak FinSpy. W związku z tym należy dokonać zespołu Adobe starań, aby stale aktualizacja jego oprogramowania.

Firma wydała już aktualizacji zabezpieczeń, aby rozwiązać problem, pozwalając hakerzy zainstalować złośliwe oprogramowanie, które dotknięte popularne przeglądarki Google Chrome, Microsoft Edge i Internet Explorer przeglądarek internetowych. Niemniej jednak użytkownicy również należy upewnić się, że trzymają ich aplikacji i systemów operacyjnych, cały czas aktualizowana.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *