Usunąć Search.softorama.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć Search.softorama.com. Ten przewodnik usuwania Search.softorama.com działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Search.softorama.com Strona internetowa jest dostawca wyszukiwania alternatywnych. Zapewnia podstawowe wyszukiwanie i filtrowane karty na obrazy, wideo i wiadomości. Ta wyszukiwarka jest promowany przez rozszerzenie o nazwie Szukaj przez Softorama, które jest dostępne w sklepie Chrome. Mimo że Search.softorama.com jest związana do rozszerzenia dostępnych na rynku, nie uważa się być dostawcy bezpiecznego wyszukiwania. Wiadomo, że witryny używane przez przeglądarka porywacze somolotu, które chcą wykorzystać tę przeglądarkę.

Jeśli porywacza wchodzi w systemie, można ustawić tej witryny bez wyszukiwania przez rozszerzenie Softorama jest zainstalowany w przeglądarce. Zwraca Search.softorama.com wyniki obejmują obsługiwanych stron internetowych z niepotwierdzonych reputacji. Otwierając je można dostać komputer zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Będzie również wyskakujące reklamy, wyposażony w różnego rodzaju oferty produktu. Pochodzą one ze źródeł nieujawnionych, które również mogą być zainfekowane. Innym zagrożeniem w okolicy: porywacz jest o dane osobowe zbierane i sprzedawane osobom trzecim. Wrogimi program może nagrywać wszelkiego rodzaju informacji, takich jak Twój historia, pliki cookie, IP adres, e-mail, lokalizacji geograficznej i poświadczenia użytkownika. Dane te mogą być sprzedawane osobom trzecim, którzy mają złośliwych intencji.

Jeśli nie pamiętacie, pobierając i instalując rozszerzenie wyszukiwania przez Softorama, urządzenie było kierowane przez porywacza. Sprawdź lista rozszerzeń przeglądarki, aby upewnić się, że to był przypadek. Porywacz za Search.softorama.com dostępu do komputera przez szereg technik zwodnicze, znany jako ciemne wzorce. Preferowaną metodą jest oprogramowania zwijania. Porywacz może dołączyć się do kolejnego oprogramowania, zazwyczaj narzędziem freeware lub shareware. Wrogimi program dostaje pobrany z aplikacją, którą chętnie zdecydowaliśmy się użyć. Następnie jest oferowany za darmo podczas procesu instalacji.

Porywacz wyświetlane jako użyteczne narzędzie proste funkcje. Nigdy nie zgadzają się mieć niepożądane oprogramowanie zainstalowane. Przeczytaj warunki, aby dowiedzieć się, czy istnieje coś oferowane i usunąć jego zaznaczenie. Wiadomości e-mail spam można przenieść porywacza za Search.softorama.com, załączonego dokumentu w przebraniu. Fałszywy komunikat można powiedzieć, że jest przychodem dla dostawy lub list, Informacja prawna lub coś innego można znaleźć ważne. Sprawdź nazwę nadawcy i adres e-mail, aby sprawdzić, czy on może powoływać się na. Uszkodzonych stron internetowych oraz linki mogą przesyłać wrogimi program tylko przez odwiedzana. Ten proces jest nazywany instalacji dysku przez. Być bardzo ostrożnym o swoje źródła, aby zachować bezpieczeństwo.

Porywacz rozpoczyna się przez ustawienie Search.softorama.com, aby być Twoja strona i domyślnego dostawcy wyszukiwania. To pozwala na zmianę ustawień DNS w przeglądarce. Czyniąc tak, porywacz może zmienić wyniki wyszukiwania i wstawić obsługiwanych stron internetowych pomiędzy nimi. Te witryny mogą zostać uszkodzone i prowadzić do infekcji złośliwym oprogramowaniem. Właściciele Search.softorama.com biorę odpowiedzialności dla stron internetowych osób trzecich może wylądować na przy użyciu go do prowadzenia wyszukiwań. Strona internetowa jest obsługiwana przez firmę SearchAlgo z siedzibą w Nowym Jorku, NY. Warunki użytkowania (TOS) opisują kwoty zobowiązania, którego podmiot obejmuje, co jest bardzo ograniczona.

Oprócz daje niewiarygodne wyniki, porywacz będzie próbował Cię do obsługiwanych witryn sieci Web za pomocą wyskakujących reklam. Komercyjnych reklam pokaże rokowań produkt oferuje, featuring pokorny cenach towarów i rozrzutny rabaty. Będą osadzone łącza w nich, co prowadzi do nieznanych miejsc. Nigdy nie ufaj losowych wyskakujących reklam. Kolejne zagrożenie bezpieczeństwa związane z porywacza za Search.softorama.com jest o Twoje dane osobowe i finansowe rejestrowane i sprzedawane osobom trzecim. Ukradkiem program można zbierać dane z historii i zbierania różnych rodzajów danych wejściowych na Ciebie, takie jak IP, e-mail i adres fizyczny, kraju pochodzenia, nazwy użytkownika i hasła.

Musisz znaleźć i odinstalować porywacza za Search.softorama.com. Następnie będzie mógł powrócić do ustawienia bezpiecznego. Jest to przewodnik poniżej, aby pomóc Ci w procesie. Po usunięciu programu podstępny, należy przeskanować swój komputer z oprogramowaniem antywirusowym, aby sprawdzić, czy innych potencjalnych zagrożeń. Porywacze zrobić często wpisy rejestru, które można otworzyć luki w zabezpieczeniach w systemie.

Search.softorama.com Usuwanie

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli wiesz jak to zrobić, przejdź poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Wykonaj kroki, aby dokładnie usunąć Search.softorama.com z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

go w karcie Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć Search.softorama.com z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *