Usunąć SearchJourney.net (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers
Remove SearchJourney.net

Napisałem ten artykuł, aby pomóc usunąć SearchJourney.net. Ten przewodnik usuwania SearchJourney.net działa dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

SearchJourney.net jest klasyfikowany jako porywacza przeglądarki, który jest w stanie infiltracji komputera podczas przeglądania sieci web i spróbuj pobrać różne programy z witryn stron trzecich. Należy pamiętać, że tego porywacza wpływa nie tylko na domyślną stronę główną, ale także zastępuje domyślną wyszukiwarkę z SearchJourney.net. W związku z tym w przypadku, gdy chcesz zmienić adres URL twój homepage i Szukaj dostawca, należy usunąć porywacza przeglądarki search.strtpoint.com z maszyną wirtualną. Jednak musisz wiedzieć, że nie jest bardzo łatwy wobec czynić ów ponieważ porywacz nie mogą być usunięte za pomocą panelu sterowania. Jeszcze dobrą wiadomością jest to, że są inne metody na usunięcie Search.strtpoint.com z systemu.

Faktycznie, SearchJourney.net czy potrzebuje Twojej zgody, aby wprowadzić komputer. Porywacza przeglądarki jest tak twórczy, gdy chodzi o oszukują do zatwierdzenia jego instalacji, że nie nawet sprawę, że jest obecny w systemie.

Niektórzy użytkownicy myślą, że nie trzeba usunąć SearchJourney.net z ich komputerów, ponieważ wyszukiwarki może dostarczyć je z przydatnymi linkami do oferty handlowej i ofert promocyjnych takich sklepów jak Amazon, eBay i Kmart. Jednak główny problem z SearchJourney.net jest to, że często wyświetla linki do niezaufanych stron internetowych i potencjalnie zawodne banerów reklamowych, które mogą zainfekować Twój PC z malware. W ten sposób usuwania z wyszukiwarki z komputera jest wysoce zalecane.

Remove SearchJourney.net
The SearchJourney.net Virus

Malware eksperci twierdzą, że SearchJourney.net ma zastąpić domyślnego dostawcy wyszukiwania i strony głównej, gdy pewnego rodzaju niechciane oprogramowanie zainstalowane w systemie. Z tego powodu należy być bardzo ostrożnym podczas konfigurowania nowych aplikacji na maszynie wirtualnej i zainstalować narzędzie antimalware uzasadnione w systemie, aby chronić ją przed niebezpieczne infekcje. Również należy starannie wybrać źródeł do pobrania nowe programy i upewnij się, że nie są one uszkodzone.

Jeśli sesji przeglądania zostały przeniesione do niezaufanych stron internetowych, zagrożone pliki, to bardzo, w przypadku, że zainfekowane pliki, zostały przekierowane do zawodne i niezabezpieczone strony sesji przeglądania i wirusy komputerowe mogą udało się przeniknąć do komputera PC. W rezultacie zakażenia mogą być teraz ukryte w systemie i mogą one sprawiają, że możliwe dla cyberprzestępców w celu uzyskania dostępu do komputera i kradzieży danych osobowych i finansowych. W takim przypadku jedynym sposobem, aby całkowicie usunąć żadnych zagrożeń i wirusów i chronić dane przed kradzieżą jest użycie program automatyczny zabezpieczeń. Z nim ukryte infekcje mogą być wykryte i usunięte. Następny krok, potrzebne, aby skutecznie chronić swój system przed atakami hakerów jest zaplanować regularne skanowanie komputera za pomocą oprogramowania antywirusowego.

Na szczęście usuwania SearchJourney.net nie jest procesem twardy. Można usunąć program wraz z wyświetlanych reklam, ręcznie lub automatycznie. Instrukcje ręcznego znajdują się poniżej tego artykułu. Jednak nawet jeśli po zakończeniu procesu ręcznego, trzeba jeszcze uruchomić pełne skanowanie komputera, aby zidentyfikować wszelkie resztki rejestru lub plików tymczasowych. Można to zrobić po zainstalowaniu narzędzia renomowanych ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, które będzie znaleźć i usunąć wszystkie istniejące zagrożenia na raz i będzie chronić swój system przed złośliwym oprogramowaniem przez cały czas.

SearchJourney.net Usuwanie

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

Przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć SearchJourney.net z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *