Wirus Usuń Utilitool Search (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizacja

Browser hijackers

Napisałem ten artykuł, aby pomóc w usunięciu wirusa Utilitool Search. Utilitool Search wirusa usuwania Przewodnik działa to dla Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Czy stale dostanie przekierowany do strony nieznanych, o nazwie Utilitool Search? Nienawidzimy, aby być bringer złych wieści, ale wygląda na to, że został porwany przeglądarki. Utilitool Search przekierowanie dzieje się w wyniku zakażenia porywacza przeglądarki. Konsekwencje takiej infiltracji są ustawienia przeglądarki zmienione bez jego wiedzy lub zgody, jak również nagły napływ wielu reklam, wyskakujących okienek, ekskluzywne oferty, miga alertów wiadomości, fałszywe aktualizacje, itp., które są ukierunkowane dzięki porywacza możliwość gromadzenia historii przeglądania i nawyki ofiary.

Jaki jest cel tej treści ogłoszenie? Do generowania przychodów z reklam kliknij, że ofiara nie. Jeśli chcesz powrócić do pokojowego doświadczenie przeglądania bez reklam, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami poniżej, aby dowiedzieć się, jak można usunąć porywacza z komputera.

Jeśli masz pada ofiarą tego porywacza przeglądarki, prawdopodobnie zastanawiacie jak to złośliwe oprogramowanie uzyskać dostęp do komputera. Otóż najczęściej dla infekcji złośliwym oprogramowaniem stało się otwierając spam wiadomości e-mail i załączniki od nieznanych nadawców. To samo dotyczy również pliki wykonywalne. Jeśli otrzymasz listów od podejrzanych źródeł – nie otwierać je! Częściej niż nie okazują się być zainfekowane wiadomości e-mail, które próbują uzyskać dostęp do komputera.

Pobieranie dołączonego oprogramowania z Internetu bez licencji, źródeł może również prowadzić do dystrybucji porywacza przeglądarki. Dlatego też zaleca się, aby uzyskać oprogramowanie aktualizuje, jak również wszystkie pliki do pobrania z miejsca oficjalne oprogramowanie. Również należy zawsze przestrzegać Advanced/ Instalacja niestandardowa i upewnij się, że istnieją nie zaznaczone pola wyboru obok żadnego dodatkowego oprogramowania. W większości przypadków takie programy okazują się złośliwego oprogramowania w przebraniu.

Należy wiedzieć, że przekierowanie Utilitool Search nie jest wirus sam, ale narzędzie jednego. I podczas gdy przeglądarka porywacze somolotu stwarzają poważne zagrożenie dla komputera tak jak koń trojański lub zakażenia ransomware, są one nie do lewej upublicznione w systemie komputerowym. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że został porwany przeglądarki, musisz usunąć go z komputera jak najszybciej!

Nawet najbardziej staranne, użytkownicy mogą uzyskać wprowadzani w błąd i nabrać na kliknięcie na reklamę na wątpliwe lub uzyskać zwabiony w wyłączną umowę, to zbyt piękne mogło być prawdziwe. Takie działania mogą mieć poważne konsekwencje, bo przekierowane do strony są bardzo prawdopodobne być zainfekowany innych rodzajów wirusów. Dlatego, jeśli nie usuniesz tego porywacza przeglądarki w sposób terminowy, ryzykujesz dane osobowe, takie jak hasła, adresy IP, rachunki bankowe itd., skradzione przez hakerów.

Usuwanie wirusów Utilitool Search

STEP-1Przed rozpoczęciem procesu usuwania prawdziwe, należy ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego zadania, Pomiń poniższe instrukcje i przejdź do kroku 2. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, jest to odpowiednie miejsce ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

Dla Windows 98, XP, Millenium i 7:
Uruchom ponownie komputer. Po wyświetleniu pierwszego ekranu informacji, uruchomić, naciskając klawisz F8. Następnie wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci od opcji.
Safe Mode with Networking
dla Windows 8/ 8.1
kliknij przycisk Start, następnie kliknij polecenie Panel sterowania-> System i zabezpieczenia — > Narzędzia administracyjne — > Konfiguracja systemu.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaznacz opcję bezpieczny rozruch i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Uruchom ponownie pytany.
Dla systemu Windows 10
Otwórz Start menu i kliknij lub naciśnij przycisk zasilania.
win10 safemode 1
trzymając wciśnięty klawisz Shift, kliknij lub puknij na ponowne uruchomienie.
win10 safemode 2

STEP-2Oto kroki, które należy wykonać, aby trwale usunąć z przeglądarki:

Usunąć z Mozilla Firefox:

Otwórz Firefox, kliknij przycisk w prawym górnym rogu , kliknij przycisk Dodatki, następny hit rozszerzeń .
firefox extensions
poszukaj podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, usunąć je wszystkie.

Usunąć z Chrome:

Otwierania Chrome, kliknij ikonę menu chrome w prawym górnym rogu — >Więcej narzędzia – > rozszerzenia. Tam, identyfikowanie złośliwego oprogramowania i wybierz chrome–ikonę kosza (Usuń).
chrome extensions

usunąć z programu Internet Explorer:
IE Otwórz, a następnie kliknij IE narzędzi ikonę w prawym górnym rogu-> Zarządzaj dodatkami.
ie gear
Znajdź złośliwego dodatek. Usunąć go przez naciśnięcie przycisku Wyłącz.

STEP-3

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót przeglądarki, następnie kliknij polecenie Właściwości. Usunąć wszystko po .exe”w polu element docelowy .

ff shortcut

STEP-4

Otwórz Panel sterowania, przytrzymując Klawisz Win i R razem. Wpisz ciąg appwiz.cpl w polu, a następnie kliknij przycisk OK.

appwiz

tutaj, Znajdź dowolny program miał zamiaru instalować i odinstalować go.

STEP-5

Uruchom Menedżera zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając polecenie Uruchom Menedżera zadań.

task manager

uważnie spojrzeć na nazwy plików i opisy uruchomionych procesów. Jeśli znajdziesz jednego podejrzanych, Wyszukaj w Google jego nazwisko, lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio do jego identyfikacji. Jeśli możesz znaleźć proces malware, prawym przyciskiem myszy i wybrać Zakończ zadanie.

STEP-6

open Config MS razem przytrzymując Klawisz Win i R . Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter.

msconfig

go w karcie Uruchamianie i odznacz wpisy, które mają “Nieznane”, jako producent.

Nadal nie można usunąć wirusa Utilitool Search z przeglądarki? Proszę zostawić komentarz poniżej, opisujące kroki jakie możesz wykonać. Odpowiem szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *